Leon Bailey odejdzie z Bayeru?

Bundesliga
Bundesliga

Leon Bailey może niedługo zmienić Bayer Leverkusen na Leeds United. Niemiecki dziennik Bild podaje informacje, że Aptekarze są gotowi sprzedać Jamajczyka, jeśli otrzymają kuszącą ofertę.

Czytaj dalej…

Leon Bailey – skrzydłowy Bayeru Leverkusen, jest przymierzany do Leeds United. Niemiecki dziennik Bild podaje, że Aptekarze, w przypadku otrzymania dobrej oferty za swojego piłkarza, nie będą robić problemu z transferem. Obecny klub jamajskiego piłkarza 20 września rozegra ligowe spotkanie przeciwko Wolfsburgowi i mówi się, że może być to pożegnalny mecz Leona Baileya.

Bailey dołączył do Leverkusen w wieku 19 lat. W sezonie 2016/2017 został wykupiony z Genk za kwotę 13,5 miliona euro. W zakończonym sezonie Bundesligi rozegrał 22 spotkania w których zdobył 5 bramek i zanotował trzy asysty. Przez cały swój pobyt na Bayarena zagrał w 116 meczach i ustrzelił w nich 24 gole.

Ofensywa transferowa Leeds

Leeds dokonał już paru ciekawych transferów przed rozpoczęciem Premier League. Zespół Mateusz Klicha pozyskał między innymi napastnika Valencii – Rodrigo Moreno oraz napastnika Wolverhampton – Heldera Costę. Skrzydłowy Bayeru Leverkusen miałby być kolejnym ofensywnym wzmocnieniem Leeds United. Beniaminek Premier League dokonał też ciekawych transferów w linii defensywnej. Zakontraktowali oni perspektywicznego zawodnika Freiburga – obrońcę Robina Kocha oraz pozyskali młodego francuskiego bramkarza z FC Lorient – Illana Mesliera.

Komentarze