Kovac: Neuer gotowy na piątek

Manuel Neuer
Manuel Neuer fot. ASInfo

Szkoleniowiec Bayernu Monachium Niko Kovac potwierdził, że Manuel Neuer wróci do bramki na piątkowe spotkanie z Augsburgiem. Reprezentant Niemiec z powodu urazu kciuka opuścił trzy ostatnie spotkania drużyny.

Czytaj dalej…

Pod znakiem zapytania stał jego występ w przyszłotygodniowym meczu Ligi Mistrzów z Liverpoolem, ale wszystko wskazuje na to, że będzie gotowy.

– Manuel nie ma żadnych problemów, więc jest opcją na piątkowe spotkanie – powiedział Kovac podczas konferencji prasowej. – Sytuacja nie jest dla niego nowa. W spotkaniach w których nie grał, sam o tym zdecydował. Zawodnik zawsze ma ostatnie słowo, a w tym przypadku Manuel jest gotowy.

W ostatnim czasie Neuera w bramce zastępował Sven Ulreich. – Jeśli jesteś drugim bramkarzem Bayernu, to stosunkowo łatwo to zrozumieć, że musisz być gotowy na wszystko. Taka jest praca drugiego bramkarza – powiedział Kovac.

– Sven zawsze musi być gotowy, na wszelki wypadek. Musi zawsze być w formie. Podczas swojego pobytu w Bayernie udowodnił, że jest zawsze tam, gdzie go potrzebujemy – dodał.

Komentarze