Hertha pewniejsza utrzymania, kontuzja Piątka

Dedryck Boyata
Pressfocus Na zdjęciu: Dedryck Boyata

Schalke przegrało z Herthą Berlin 1:2 (1:1) w meczu 31. kolejki Bundesligi. Komplet punktów sprawia, że Hertha Berlin jest coraz pewniejsza utrzymania w lidze niemieckiej. Boisko z powodu kontuzji opuścił w 58. minucie Krzysztof Piątek.

Z powodu kontuzji trapiących zespół gości w pierwszym składzie wyszedł Krzysztof Piątek. Będące pewne spadku Schalke mierzyło się z Herthą Berlin, która była stawiana w roli faworyta. Gospodarze jednak zaskoczyli i już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. Piłkę na skrzydło otrzymał wtedy Sead Kolasinac. Bośniak zgrał futbolówkę przed szesnastkę do Harita, a utalentowany Marokańczyk wbiegł w pole karne i uderzeniem w stronę dalszego słupka otworzył rezultat spotkania.

Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, gdyż przyszła już w 19. minucie. Doskonałe dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego posłał Plattenhardt. Jeszcze lepszą główką popisał się Boyata, który bez wahania umieścił piłkę w bramce i doprowadził do wyrównania. Chwilę później na listę strzelców próbował się wpisać Krzysztof Piątek, ale jego gol nie został uznany, gdyż arbiter wyłapał pozycję spaloną, do przerwy mieliśmy więc remis 1:1.

W drugiej połowie dominacja Herthy była jeszcze bardziej widoczna. W 52. minucie nieznacznie pomylił się Nemanja Radonjic, a chwilę później główkę Piątka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zatrzymał dobrze spisujący się Ralf Fahrmann. Polak chwilę później zszedł z boiska z powodu kontuzji i został zastąpiony przez młodego Jessica Ngankama.

Niemiecki napastnik w 74. minucie dał swojej drużynie prowadzenie. Otrzymał podanie od Radonjica i uderzeniem z bliskiej odległości w kierunku bliższego słupka zdobył gola na 1:2. Hertha do końca meczu musiała mieć jednak rękę na pulsie. Wracający po kontuzji Lukebakio otrzymał czerwoną kartkę i goście w końcówce meczu musieli odpierać ataki Schalke.

W 93. minucie Florian Flick był bliski doprowadzenia do wyrównania, ale jego uderzenie trafiło w słupek. W związku z tym Hertha wygrała 2:1 i jest coraz pewniejsza utrzymania. O kontuzji Krzysztofa Piątka przeczytacie więcej tutaj.