Hansi Flick
Hansi Flick fot. PressFocus

Flick nie rozważa objęcia sterów nad reprezentacją Niemiec

W Niemczech nie brakuje doniesień mówiących o tym, że latem z piłkarską reprezentacją może pożegnać się Joachim Loew. Jego miejsce zdaniem niemieckich dziennikarzy miałby zająć aktualny trener Bayernu Hansi Flick. 55-latek zabrał głos w tej sprawie w rozmowie z Bildem/

Hansi Flik przedstawił jednoznaczne stanowisko w sprawie, przekonując, że jest obecnie skoncentrowany na prowadzeniu Bawarczyków. Opiekun mistrzów Niemiec podkreślił również, że ma wciąż aktualną umowę z Bayernem.

– Mam kontrakt ważny z klubem do 2023 roku. Czuję się dobrze nie tylko w Monachium, ale także w pracy klubowej – powiedział Flick.

– Nie mam w tej chwili żadnego powodu, aby cokolwiek zmieniać – kontynuował trener.

Spekulacje na temat ewentualny zmiany na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec podsycił dyrektor generalny Olivier Bierhoff. 52-latek w jednej z rozmów z Bildem stwierdził, że byłby szalony, gdyby wykluczył, Flicka z objęcia sterów nad drużyną narodową.

Godne uwagi jest to, że aktualny trener Bayernu w przeszłości pracował już w reprezentacji, będąc asystentem Joachima Loewa, który ma kontrakt ważny z Niemiecką Federacją Piłkarska do końca czerwca 2022 roku. 60-latek parafował kontrakt po raz pierwszy w lipcu 2006 roku. Wcześniej był asystentem Juergena Klinsmanna.

Największym sukcesem Loewa w pracy z drużyną narodową było wywalczenie mistrzostwa świata w 2014 roku. Ogólnie prowadził reprezentację Niemiec w 188 meczach, w których zaliczył 120 zwycięstw, 37 remisów i 31 porażek.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 20. lutego 2021 15:29.


18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze