Gwiazda RB Lipsk nie myśli o zmianie klubu

Christopher Nkunku
fot. PressFocus Na zdjęciu: Christopher Nkunku

Christopher Nkunku to jeden z tych zawodników, który na brak zainteresowania nie może narzekać. Ostatnio zawodnik dał jednak do zrozumienia, że nie chce żegnać się z RB Lipsk.

  • Christopher Nkunku ma umowe ważną z RB Lipsk do końca czerwca 2026 roku
  • Chętnych na transfer z udziałem Francuza mimo wszystko nie brakuje
  • Zawodnik udzielił ostatnio ciekawej wypowiedzi Goal.com

Nkunku chce kontynuować karierę w RB Lipsk

Christopher Nkunku trafił do RB Lipsk latem 2019 roku za 13 milionów euro. W ostatnim sezonie piłkarz był motorem napędowym Saksończyków. Jednocześnie wartość 24-latka znacznie wzrosła. Ponadto zawodnik znalazł się na liście życzeń europejskich gigantów. Wygląda jednak na to, że piłkarz nie myśli o zmianie pracodawcy.

– Oczywistością było dla mnie przedłużenie kontraktu z klubem. W tym mieście i w tej ekipie czuję się jak w domu. Nadal nie uważam, że moja praca tutaj została zakończona. W związku z tym nie myślę o opuszczeniu RB Lipsk – powiedział Nkunku cytowany przez Goal.com.

Ofensywnie usposobiony piłkarz w trakcie ostatniego sezonu wystąpił łącznie w 50 spotkaniach, notując w nich 32 trafienia i 20 asyst. Media w kontekście Nkunku donosiły o zainteresowaniu ze strony Man Utd, Arsenalu, czy Chelsea. Rynkowa wartość zawodnika wynosi 80 milionów euro.

RB Lipsk zacznie nową kampanię ligową w pierwszy weekend sierpnia. W pierwszym meczu Bundesligi w nowym sezonie piłkarze die Roten Bullen zmierzą się z VfB Stuttgart. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 7 sierpnia o 15:30.

Czytaj więcej: GKS Katowice pozyskał 19-latka z RB Lipsk

Komentarze