Gumny z ważnym golem dla Augsburga!

Robert Gumny w meczu z Herthą
PressFocus Na zdjęciu: Robert Gumny w meczu z Herthą

Robert Gumny kontynuuje okres dobrej formy. Po asyście sprzed tygodnia przyszedł czas na bramkę Polaka. 24-latek zdobył gola na 1:1 w meczu Bundesligi pomiędzy jego Augsburgiem a Wolfsburgiem.

• Robertowi Gumnemu często zarzucano brak liczb w ofensywie. W ostatnim czasie ten trend się zmienił
  • Tydzień temu Polak zanotował asystę, a w sobotę trafił w starciu z Wolfsburgiem. Gol ten zapewnił jego drużynie cenny punkt
  • Dla 24-latka to dopiero drugie trafienie w Bundeslidze

Gumny z golem na wagę remisu dla Augsburga!

Robert Gumny po raz kolejny dał argument za tym, by otrzymać powołanie na nadchodzące Mistrzostwa Świata w Katarze. Początek sezonu w wykonania gracza Augsburga jest bardzo obiecujący. Prawy obrońca jest etatowym członkiem wyjściowej jedenastki. Choć jednak znalazł uznanie trenera, często zarzucano mu brak liczb w ofensywie, tak ważnych dla nowoczesnych skrajnych obrońców.

Gumny zaczął poprawę tego stanu rzeczy już tydzień temu. Wówczas zanotował asystę przeciwko Schalke 04 Gelsenkirchen. W tę sobotę jeszcze wyraźniej wpłynął na przebieg meczu.

Jego Augsburg do przerwy przegrywał z Wolfsburgiem po trafieniu Yannicka Gerhardta. Po zmianie stron gospodarze wzięli się za odrabianie strat. W 55. minucie wykonywali rzut rożny, z którego jednak nie powstało realne zagrożenie. Piłka wróciła jednak na prawą stronę, a po dośrodkowaniu trafiła do Floriana Niederlechnera. Ten podał do Jeffreya Gouweleeuwa, ale jego strzał został zablokowany. Futbolówka spadła do Gumnego, a ten odpalił bombę. Jego strzał odbił się od poprzeczki i wylądował w siatce.

Jako, że spotkanie zakończyło się remisem 1:1, można powiedzieć, iż to Polak zapewnił swej drużynie ważny punkt.