Favre: Jesteśmy rozczarowani remisem

Kibice Borussii Dortmund
Kibice Borussii Dortmund fot. ASInfo

Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z 1. FC Nurnberg 0:0 w poniedziałkowym meczu Bundesligi. Lucien Favre, trener drużyny z Signal Iduna Park, nie krył rozczarowania kolejną stratą punktów.

Czytaj dalej…

– Każdy mecz jest trudny. Nie zagraliśmy źle. Mieliśmy wystarczającą liczbę szans, aby strzelić przynajmniej jednego gola. Nie udało nam się to – powiedział Favre, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetowa.

– Długo utrzymywaliśmy się przy piłce, ale częściej powinniśmy zagrywać ją w pole karne. Rywale byli nastawieni bardzo defensywnie. 11 osób czekało za linią piłki. Musimy radzić sobie lepiej w takich sytuacjach – dodał.

– Trzeba poprawić kilka rzeczy. Czasem trzeba zagrać z lewej strony na prawą w znacznie większym tempie. Jesteśmy rozczarowani tym wynikiem. To już piąty mecz z rzędu bez zwycięstwa. Czasem takie serie w trackie sezonu się zdarzają – stwierdził.

Jego podopieczni są liderem tabeli, mając trzy punkty przewagi nad Bayernem Monachium. W następnej kolejce zmierzą się u siebie z Bayerem 04 Leverkusen.

Komentarze