Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt

Eintracht przegrywa z Augsburgiem

W niedzielny wieczór Augsburg zawitał do Frankfurtu, aby w ramach 29. kolejki Bundesligi zmierzyć się z Eintrachtem. Dla gości ten mecz okazał się bardzo szczęśliwy, bowiem wygrali go w stosunku trzy do jednego.

Czytaj dalej…

Prowadzenie jako pierwsi objęli jednak gospodarze, dla których gola otwierającego zdobył Goncalo Pacienca. Zawodnik Eintrachtu Frankfurt głową skierował futbolówkę do siatki, zaś osobą, która w tej sytuacji asystowała, był Filip Kostić.

Goście zdołali jednak wyrównać i to jeszcze przed zmianą stron. W 31. minucie gola zdobył bowiem Marco Richter, który świetnie zachował się w polu karnym gospodarzy i pomimo obecności kilku obrońców zdołał oddać strzał i skierować futbolówkę do siatki. Ten sam zawodnik zdołał jeszcze zdobyć drugą bramkę, tym razem pięknie uderzając z krawędzi pol karnego.

Nie był to koniec strzelania na Commerzbank-Arena. W 84. minucie trzeciego gola dla Augsburgu strzelił Michael Gregoritsch, który wykorzystał beznadziejne zachowanie defensorów gospodarzy i zza pola karnego umieścił futbolówkę w siatce. Na tym mecz się zakończył.

Dla gości jest to bardzo ważna wygrana w kontekście utrzymania w najwyższej niemieckiej klasie rozgrywkowej. Z kolei Eintracht Frankfurt, pomimo porażki, nadal utrzymał się na czwartym miejscu w tabeli.

Eintracht Frankfurt – FC Augsburg 1:3 (1:2)

1:0 Pacienca 14′
1:1 Richter 31′
1:2 Richter 45+4′
1:3 Gregoritsch 84′

Komentarze