Kownacki rozchwytywany! Trwają rozmowy z klubem Ligi Mistrzów

Eintracht Frankfurt
fot. PressFocus Na zdjęciu: Eintracht Frankfurt

Po sezonie Dawid Kownacki przestanie być zawodnikiem Fortuny Dusseldorf. W grze o podpis Polaka jest między innymi Eintracht Frankfurt – donosi Florian Plettenberg.

  • Dawid Kownacki nie zdecydował się na przedłużenie umowy z Fortuną Dusseldorf
  • Po sezonie będzie więc wolnym zawodnikiem
  • Aktualnie trwają rozmowy z klubami Bundesligi, w tym między innymi Eintrachtem Frankfurt

Kownacki zaliczy awans z 2. Bundesligi do Ligi Mistrzów?

Dawid Kownacki świetnie spisuje się na zapleczu Bundesligi. W obecnym sezonie strzelił dla Fortuny Dusseldorf sześć goli oraz zaliczył sześć asyst, dokładając także po bramce i asyście w Pucharze Niemiec. Polak stał się kluczowym ogniwem ofensywy zespołu z drugiego poziomu rozgrywkowego i wkrótce czeka go poważny awans.

Fortuna Dusseldorf poinformowała, że po sezonie dojdzie między stronami do nieuniknionego rozstania. Wygaśnie wówczas obowiązujący kontrakt. Klub chciał kontynuować współpracę, lecz decyzję o zmianie otoczenia podjął sam zawodnik, który chce wykorzystać dobry moment w karierze i trafił do mocniejszej ekipy.

Napastnik nie może narzekać na brak zainteresowania. Florian Plettenberg donosi, że o jego angaż zabiegają dwa kluby z Bundesligi. Chodzi o Mainz oraz Eintracht Frankfurt. Interesująca zdaje się być przede wszystkim druga kandydatura, bowiem Eintracht na wiosnę będzie grał w fazie pucharowej Ligi Mistrzów. Ponadto bardzo dobrze radzi sobie w Bundeslidze i ma duże szanse na wywalczenie udziału również w kolejnej edycji europejskich rozgrywek.

Bez wątpienia byłby to dla Kownackiego ogromny przeskok. W niedalekiej przyszłości Frankfurt mogą opuścić Rafael Borré i Daichi Kamada, przez co znalazłoby się miejsce dla nowych nabytków.

Zobacz również:

Michniewicz: gdybyśmy wygrali to okrzyknęlibyśmy się chwilowym mistrzem świata
Czesław Michniewicz

Reprezentacja Polski przygotowuje się do niedzielnego starcia z Francją, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. Na konferencji prasowej Czesław Michniewicz przyznał, że będzie to zupełnie inny mecz, niż dotychczasowe w fazie grupowej. Reprezentacja Polski zagra w niedzielę z Francją Spotkanie 1/8 finału rozpocznie się o godzinie 16 Czesław Michniewicz wziął udział w przedmeczowej

Czytaj dalej…

Komentarze