Matteo Guendouzi
Matteo Guendouzi fot. PressFocus

Dwa transfery Herthy. Guendouzi i Alderete zagrają w Berlinie

Hertha Berlin w poniedziałek poinformowała o pozyskaniu dwóch nowych zawodników. Do niemieckiego klubu dołączyli Matteo Guendouzi z londyńskiego Arsenalu i Omar Alderete z FC Basel.

Czytaj dalej…

21-letni Guendouzi do Herthy przechodzi na zasadzie rocznego wypożyczenia. – W osobie Matteo otrzymujemy zawodnika, który mimo młodego wieku, uczyni naszą drugą linię bardziej elastyczną. Wniesie aspekty, które jeszcze bardziej udoskonalą naszą grę – powiedział dyrektor sportowy klubu Michael Preetz, cytowany przez oficjalną stronę.

Zadowolenia z przenosin do Herthy nie kryje również sam piłkarz, który w ostatnim czasie wypadł z łask menedżera Kanonierów Mikela Artety i nie miał szans na występy w londyńskim zespole. – Rozmowy z osobami decyzyjnymi mnie przekonały. Chcę nie tylko rozwijać się tutaj indywidualnie, ale także pomóc całemu klubowi w zrobieniu kolejnego kroku. Jestem gotowy na Herthę i Berlin! – powiedział francuski pomocnik.

Wzmocnienie defensywy

W poniedziałek zawodnikiem Herthy Berlin został również środkowy obrońca Omar Alderete, który dotychczas występował w szwajcarskim FC Basel. Reprezentant Paragwaju w niemieckiej drużynie zastąpi Karima Rekika, który odszedł do hiszpańskiej Sevilli.

– Bardzo cieszę się na możliwość gry w Bundeslidze i Berlinie. Chcę się tutaj dalej rozwijać i wykorzystać swój szansę – powiedział 23-letni zawodnik.

Komentarze