Dramat Kownackiego, Polak z poważną kontuzją

Dawid Kownacki
Dawid Kownacki fot. PressFocus

Fortuna Duesseldorf w najbliższym czasie będzie musiała radzić sobie bez Dawida Kownackiego. Polski napastnik doznał poważnej kontuzji. 24-latek zerwał więzadła w prawym kolanie w trakcie ostatniego treningu przed meczem Jahn Regensburg.

  • Fortuna Duesseldorf poinformowała, że Dawid Kownacki doznał poważnej kontuzji
  • Reprezentant Polski będzie musiał przejść operację z powodu zerwania więzadeł w prawym kolanie
  • Napastnika czekać będzie kilkumiesięczna rehabilitacja

Kownacki kontuzjowany

Fortuna Duesseldorf w oficjalnym komunikacie na łamach swojej strony internetowej przekazał smutną wiadomość o kontuzji polskiego zawodnika. Wygląda na to, że Kownackiego czeka kilkumiesięczna przerwa w grze.

“Fortuna Düsseldorf w najbliższym czasie będzie musiała obejść się bez napastnika Dawida Kownackiego. Zawodnik zerwał więzadła w prawym kolanie w trakcie ostatniego treningu przed spotkaniem z Jahn Regensburg. Taki był wynik badań lekarza zespołu Fortuny, dr. Ulfa Blecera. Reprezentant Polski będzie musiał przejść operację, co będzie skutkować przerwą grze przez kilka miesięcy” – czytamy w komunikacie niemieckiego klubu.

24-letni zawodnik trafił do ekipy z Niemiec z Sampdorii latem 2019 roku. Najpierw na wypożyczenie, za które Fortuna zapłaciła 1,25 miliona euro. Tymczasem w styczniu 2020 roku przedstawiciel 2. Bundesligi zdecydował się na transfer definitywny z udziałem Polaka, wykładając na jego transfer 6,25 miliona euro.

Jak dotąd Kownacki w Fortunie wystąpił łącznie w 65 spotkaniach, notując w nich 12 trafień i siedem asyst. Kontrakt zawodnika z niemiecką ekipą obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

W trakcie pobytu w Niemczech polski napastnik borykał się już wcześniej z kilkoma kontuzjami. Najdłuższą przerwę w grze miał jednak na początku minionego roku, gdy z powodu urazu kolana musiał pauzować ponad cztery miesiące. Ponadto Kownacki miał urazy mięśniowe.

Czytaj więcej: Szymański pominięty przez Sousę przy powołaniach. Agent piłkarza zabrał głos

Komentarze