Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Nina Zotina / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Der Spiegel wygrał proces przeciwko gwiazdom futbolu

Największy niemieckim tygodnik opiniotwórczy, Der Spiegel, udanie odwołał się od decyzji sądu w Hamburgu sprzed dwóch lat. Dzięki temu będzie mógł dalej publikować materiały z cyklu Football Leaks.

Czytaj dalej…

Jose Mourinho, Mesut Ozil i Cristiano Ronaldo – publikacje na temat tych trzech osób musiał usunąć tygodnik Der Spiegel decyzją niemieckiego sądu w Hamburgu z 2017 roku. Sprawę z tygodnikiem wygrała bowiem wtedy firma Senn Ferro, która reprezentowała interesy wyżej wymienionych gwiazd futbolu.

Der Spiegel od razu odwołał się od decyzji sądu, ale sprawa trwała aż do teraz. Ostateczne rozstrzygnięcie jest jednak szczęśliwe dla niemieckiego tygodnika. We wtorek sąd w Hamburgu cofnął bowiem swoją decyzję. Oznacza to, że Der Spiegel będzie mógł ponownie opublikować swoje dokumenty i artykuły odnośnie nadużyć finansowych dokonywanych przez najważniejsze gwiazdy światowego futbolu.

Dzięki temu będziemy mogil przeczytać m.in publikacje dotyczące Jose Mourinho, Cristiano Ronaldo czy Mesuta Ozila. Wszystkie związane są z oszustwami podatkowymi, jakich dopuszczały się te gwiazdy podczas swojej kariery w Realu Madryt.

Komentarze