Media nie mają wątpliwości. Lipsk wybrał już nowego trenera

Marco Rose
Pressfocus Na zdjęciu: Marco Rose

Kiepski styl i fatalne rezultaty osiągane w tym sezonie doprowadziły do zwolnienia Domenico Tedesco z funkcji trenera RB Lipsk. Media nie mają wątpliwości co do tego, kto przejmie stery Byków. W najbliższych dniach klub ma ogłosić zakontraktowanie na to stanowisko Marco Rose.

  • Domenico Tedesco został w środę zwolniony z funkcji trenera RB Lipsk
  • Fabrizio Romano przekazał, że nowym szkoleniowcem Byków zostanie Marco Rose
  • Zdaniem dziennikarza obejmie on stanowisko szkoleniowca jeszcze przed meczem z Borussią Dortmund

Marco Rose o krok od objęcia drużyny Byków

W przeciwieństwie do Thomasa Tuchela w Chelsea, zwolnienie Domenico Tedesco z funkcji szkoleniowca po upokarzającej porażce RB Lipsk z Szachtarem Donieck było niemal pewne. Włoch w tym sezonie nie był w stanie odpowiednio przygotować drużyny do rozgrywek, w efekcie czego po pięciu meczach Byki zajmują dopiero 11 miejsce w Bundeslidze z dorobkiem pięciu punktów.

Fabrizio Romano jako pierwszy poinformował o tym, że głównym kandydatem na pozycję trenera Lipska jest Marco Rose. Niemiec pozostaje bez pracy od 20 maja, po tym jak został zwolniony przez Borussię Dortmund. Zdaniem włoskiego dziennikarza klub z Red Bull Arena już kilka dni wcześniej osiągnął wstępne porozumienie z 45-latkiem. 

Media niemieckie nie mają wątpliwości, że Rose zostanie w najbliższych dniach zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec RB Lipsk. Romano dodaje, że klub ustalił już z nowym szkoleniowcem wszelkie szczegóły. Ma on zasiąść na ławce trenerskiej Byków już w meczu przeciwko Borussii Dortmund.

Komentarze