Klęska faworyta, olbrzymi kiks w hicie: podsumowanie 26. kolejki Bundesligi

Wyniki 26. kolejki Bundesligi. RB Lipsk niespodziewanie wysoko przegrał z Mainz 0:3. Z kolei w hicie Bayern Monachium wygrał z Borussią Dortmund 4:2. Bawarczycy objęli prowadzenie w 13. minucie po fatalnej interwencji Gregora Kobela, który w prostej sytuacji nie trafił w piłkę. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Rafał Gikiewicz
PressFocus Na zdjęciu: Rafał Gikiewicz

Lipsk bezradne, Dortmund tylko tłem dla Bayernu, zmiana lidera

Union Berlin grał ze Stuttgartem. Gospodarze po znakomitej drugiej połowie triumfowali 3:0. Dzięki temu są na trzecim miejscu. Schalke podejmowało Leverkusen. Aptekarze znowu zagrali bardzo dobrze i zwyciężyli 3:0. W szeregach Górników tylko rezerwowym był Marcin Kamiński.

Mainz rozgromiło w delegacji Lipsk 3:0. To dopiero druga domowa porażka gospodarzy w tej kampanii. Remisem 1:1 zakończyło się zaś starcie Freiburg – Hertha. W 52. minucie golkipera gości sprytnym uderzeniem z wolnego pokonał Vincenzo Grifo. Do wyrównania doprowadził Jessic Ngankam.

W „polskim” meczu Wolfsburg zremisował z Augsburgiem 2:2. W szeregach Wilków całe spotkanie zagrał Jakub Kamiński. Po stronie gości wystąpili Rafał Gikiewicz i Robert Gumny. W ostatniej sobotniej konfrontacji Bayern Monachium wygrał z Borussią Dortmund 4:2. Dzięki temu Bawarczycy awansowali na pierwsze miejsce.

Wyniki 26. kolejki

Union – Stuttgart 3:0 (0:0)

Sheraldo Becker (51′), Kevin Behrens (65′), Genki Haraguci (68′ – gol samobójczy)

Schalke – Bayer 0:3 (0:0)

Jeremie Frimpong (50′), Florian Wirtz (61′), Sardar Azmoun (90+2′)

Lipsk – Mainz 0:3 (0:0)

Ludovic Ajorque (9′, 57′), Dominik Kohr (67′)

Freiburg – Hertha 1:1 (0:0)

Vincenzo Grifo (52′) – Jessic Ngankam (77′)

Wolfsburg – Augsburg 2:2 (0:2)

Gian-Luca Waldschmidt (85′), Felix Nmecha (90+6′) – Maximilian Arnold (2′ – gol samobójczy), Mergim Berisha (32′)

Bayern – Borussia 4:2 (3:0)

Gregor Kobel (13′ – gol samobójczy), Thomas Mueller (18′, 23′), Kinglsley Coman (50′) – Emre Can (72′ – karny), Donyell Malen (90′)