Koncert Wilków, fatalny mecz Freiburga, grad goli w Kolonii – podsumowanie 16. kolejki Bundesligi

Mario Goetze
PressFocus Na zdjęciu: Mario Goetze

Wyniki 16. kolejki Bundesligi. Wolfsburg pewnie pokonał Freiburg aż 6:0. W barwach Wilków przez 68 minut zagrał Jakub Kamiński. Z kolei Koeln wygrał z Werderem 7:1. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Udany comeback Unionu, pogromy na Volkswagen Arena i RheinEnergieStadion

Union rywalizował z Hoffenheim. Do 73. minuty Wieśniaki prowadziły 1:0, ale ostatecznie nie zdobyły nawet jednego oczka. Końcówka należała bowiem do berlińczyków, którzy zwyciężyli 3:1. W spotkaniu Bochum – Hertha także nie brakowało emocji i goli. Finalnie Bochum triumfował 3:1.

Frankfurt pewnie pokonał Schalke 3:0. Goście mają zaledwie dziewięć oczek i coraz mniejsze szanse na utrzymanie. Marcin Kamiński (Schalke) jest chory i nie zagrał w tej konfrontacji. Potyczka Stuttgart – Mainz zakończyła się zaś wynikiem 1:1.

Wolfsburg stanął w szranki z Freiburgiem. Mecz zapowiadał się na dość wyrównany, a tymczasem Wilki rozgromiły swoich rywali 6:0. Jakub Kamiński zaczął w podstawowym składzie gospodarzy, a finalnie spędził na murawie 68 minut.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Koeln podejmował Werder. Gospodarze zdecydowanie triumfowali 7:1. Słabe zawody rozegrał golkiper Jiri Pavlenka, który kilka razy mógł zachować się zdecydowanie lepiej.

Wyniki 16. kolejki

Union – Hoffenheim 3:1 (0:1)

Danilho Doekhi (73′, 89′), Jamie Leweling (90+6′) – Ihlas Bebou (44′)

Bochum – Hertha 3:1 (2:0)

Philipp Hofmann (22′), Keven Schlotterbeck (45′), Philipp Hofmann (57′) – Suat Serdar (87′)

Frankfurt – Schalke 3:0 (1:0)

Jesper Lindstroem (22′), Rafael Borre (84′), Aurelio Buta (90+1′)

Stuttgart – Mainz 1:1 (1:1)

Serhou Guirassy (36′) – Marcus Ingvartsen (40′ – karny)

Wolfsburg – Freiburg 6:0 (3:0)

Patrick Wimmer (2′), Jonas Wind (28′, 37′), Yannick Gerhardt (56′), Ridle Baku (81′), Luca Waldschmidt (90+4′ – karny)

Koeln – Werder 7:1 (5:1)

Linton Maina (9′), Steffen Tigges (16′, 21′), Ellyes Skhiri (30′, 54′), Denis Huseinbasić (36′), Marco Friedl (77′ – gol samobójczy) – Niclas Fuellkrug (38′)