Pokaz mocy Bayernu, osiem goli w Monachium, emocje w Stuttgarcie: podsumowanie 12. kolejki Bundesligi

Sadio Mane
PressFocus Na zdjęciu: Sadio Mane

Wyniki 12. kolejki Bundesligi. Bayern Monachium wygrał z Mainz aż 6:2. W innej z potyczek Stuttgart pokonał Augsburg 2:1 po golu z doliczonego czasu gry. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Bez niespodzianki na Allianz Arena, coraz większe kłopoty Aptekarzy, triumf BVB

Bayern Monachium grał z Mainz. Bawarczycy już do przerwy prowadzili z rywalami z Moguncji 3:1. Ostatecznie mistrzowie Niemiec zwyciężyli zaś 6:2. Lipsk podejmował Leverkusen. Spotkanie zakończyło się po myśli będących w dobrej formie gospodarzy, którzy triumfowali 2:0. Warto dodać, że gracze z Lipska są niepokonani już od 17 września. Aptekarze są w tym momencie… w strefie spadkowej.

Stuttgart rywalizował z Augsburgiem. Tutaj długo utrzymywał się wynik 1:1. W doliczonym czasie gry bardzo ważne zwycięstwo zapewnił gospodarzom Waldemar Anton. Rafał Gikiewicz i Robert Gumny (Augsburg) nie wystąpili z powodu kontuzji. Mecz Wolfsburg – Bochum zakończył się wynikiem 4:0. Jakub Kamiński zagrał dla Wilków 81 minut. Jacek Góralski (Bochum) jest zaś kontuzjowany.

W ostatniej sobotniej potyczce Eintracht rywalizował we Frankfurcie z Borussią. Dortmundczycy objęli prowadzenie w 21. minucie, ale niedługo potem wyrównał Daichi Kamada. Bohaterem BVB okazał się Jude Bellingham i to goście zainkasowali trzy oczka.