Bundesliga
Bundesliga

Wendell na dłużej w Leverkusen

Bayer Leverkusen podpisał nowy kontrakt z brazylijskim obrońcą Wendellem. Nowa umowa 26-letniego piłkarza będzie obowiązywała do 30 czerwca 2022 roku.

Czytaj dalej…

Wendell do Bayeru Leverkusen trafił latem 2014 roku z Gremio Porto Alegre. Od tamtej pory rozegrał na boiskach Bundesligi 160 spotkań, zdobywając siedem bramek. Jego dotychczasowa umowa wygasała w 2021 roku.

Wzór do naśladowania

– W ciągu sześciu lat gry w Leverkusen, Wendell stał się kluczowym zawodnikiem naszego zespołu – powiedział dyrektor sportowy klubu Simon Rolfes, cytowany przez oficjalną stronę Bayeru. – Jako boczny obrońca odgrywa znaczącą rolę na boisku, a poza tym bardzo identyfikuje się z drużyną i całym klubem. Wendell jest dla nas bardzo ważny jako zawodnik, a także jako wzór do naśladowania – dodał.

Bayer Leverkusen domem dla Wendella

Zadowolenia z podpisania nowej umowy nie kryje również sam piłkarz. – Zawsze czułem się tutaj jak w domu, każdego dnia. Ten klub stała się dla mnie moją rodziną. Jestem pewien, że możemy osiągnąć wspaniałe rzeczy z naszą genialną drużyną – powiedział Wendell.

Komentarze