Bundesliga: Statystyczne ciekawostki po meczach 22. kolejki

Kingsley Coman

W weekend rozegrana została większość spotkań 22. kolejki Bundesligi. Zachęcamy do zapoznania się ze statystycznymi ciekawostkami po tej serii spotkań.

Statystyczne ciekawostki po meczach 22. kolejki Bundesligi:

40 – Claudio Pizarro zdobył bramkę w wieku 40 lat i 136 dni. Jest obecnie najstarszym strzelcem bramki w historii Bundesligi

518 – Bayer Leverkusen próbował 518 podań w pierwszej połowie, to najwięcej spośród wszystkich drużyn Bundesligi w obecnym sezonie

31 – Od swojego debiutu w Bundeslidze (październik 2016 roku), żaden inny zawodnik urodzony w 1999 roku lub później, nie zdobył więcej bramek w pięciu najlepszych europejskich ligach niż Kai Havertz (31)

5 – Eintracht zremisował pięć spotkań z rzędu, to najdłuższa taka seria w historii Bundesligi od jej założenia

39 – Jaroslav Drobny (39 lat, 122 dni) został najstarszym zawodnikiem, który kiedykolwiek zagrał w Bundeslidze w barwach Fortuny Dusseldorf. Poprzednim rekordzistą był Frank Mill (37 lat, 300 dni)

41 – Eintracht strzelił 41 bramek w obecnym sezonie Bundesligi. Ostatni raz tak wiele bramek w pierwszych 22 spotkaniach sezonu zdobył w sezonie 1991/92 (48)

24 – Przy prowadzeniu do przerwy, Hertha jest niepokonana w 24 kolejnych spotkaniach Bundesligi u siebie (21 zwycięstw, 3 remisy)

15 – 15 punktów zdobytych w pierwszych 22 spotkaniach to najgorszy wynik w historii występów Stuttgartu w Bundeslidze (poprzednio: 18 punktów w sezonie 2014/15)

4 – Yussuf Poulsen zdobył cztery bramki w pierwszych 10 minutach meczów Bundesligi w tym sezonie, żaden inny zawodnik niż ma więcej niż 2

3 – Kingsley Coman po raz drugi w swojej karierze miał udział przy zdobyciu trzech bramek w meczu Bundesligi (2 bramki i 1 asysta)