Dayot Upamecano
Dayot Upamecano fot. Sport Pictures

RB Lipsk zatrzyma na dłużej Upamecano?

Dyrektor zarządzający RB Lipsk Oliver Mintzlaff jest przekonany, że możliwe jest przedłużenie kontraktu z Dayotem Upamecano.

Czytaj dalej…

Obecna umowa 21-letniego Francuza wygasa latem przyszłego roku. Znajduje się w niej również klauzula z kwotą odstępnego w wysokości 60 milionów euro, ale mało prawdopodobne jest, aby któryś z klubów zdecydował się na jej aktywowanie podczas letniego okna transferowego.

Mintzlaff jest natomiast przekonany, że klubowi uda się znaleźć porozumienie z zawodnikiem w sprawie warunków nowego kontraktu i ten pozostanie w klubie również na kolejny sezon.

– Zakładam, że będzie grał dla nas także w przyszłym sezonie. Prowadzimy dobre rozmowy, aby znaleźć rozwiązanie, które uniemożliwi mu odejście na zasadzie wolnego transferu w przyszłym roku – powiedział Mintzlaff, cytowany przez Kicker.

Upamecano jak Werner?

Przed rokiem podobna sytuacja dotyczyła Timo Wernera, który ostatecznie podpisał nową umowę z klubem, w której znalazła się klauzula z kwotą odstępnego, którą w ubiegłym miesiącu uruchomiła Chelsea.

– Udało się to z Timo Wernerem i zakładam, że odrobimy pracę domową również w odniesieniu do Dayota – dodał dyrektor zarządzający klubu.

Komentarze