Kibice Borussii Dortmund
Kibice Borussii Dortmund fot. ASInfo

Zorc zostaje w Dortmundzie. Kontrakt z Borussią przedłużony

Michael Zorc będzie kontynuował swoją pracę w Borussii Dortmund. Niemiecki klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z dyrektorem sportowym.

Czytaj dalej…

Dotychczasowa umowa 57-latka obowiązywała do 2021 roku. Teraz została przedłużona o rok i będzie obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

– Kilka tygodni temu osobiście poprosiłem Michaela Zorca o przedłużenie jego kontraktu na kolejny rok. W BVB wszyscy jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni, że spełnił naszą prośbę – powiedział prezes klubu Hans-Joachim Watzke.

– Michael jest prawdziwym człowiekiem Borussii i jako taki jest gotów nadal brać na siebie odpowiedzialność sportową. To wyzwanie dla nas wszystkich, gdzie planowanie jest ciężkie, a rozwój trudny do przewidzenia. Ta ciągłość jest jednak dla nas pozytywna – dodał Watzke, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Zorc: To czas wyzwań

Michael Zorc nie miał wątpliwości w sprawie podpisania nowego kontraktu. – Stoimy przed czasem, który będzie charakteryzował się wielkimi wyzwaniami. Jest dla mnie rzeczą oczywistą, że w takim okresie pozostanę na pokładzie mojego klubu i przyczynię się do tego, aby Borussia Dortmund znalazła się w najlepszej możliwej pozycji – dodał.

Komentarze