RB Lipsk – Bayern: mistrz potrafił się otrząsnąć, ale wciąż ma problemy [WIDEO]

Bayern Monachium zremisował (2:2) w starciu szóstej kolejki Bundesligi. Bawarczycy do przerwy przegrywali dwoma golami, ale zdołali uratować punkt.

RB Lipsk - Bayern Monachium
  • Bayern Monachium w sobotni wieczór zaliczył drugi remis w sezonie
  • RB Lipsk po pierwszej połowie był na dobrej drodze do wygrana piątego spotkania w kampanii, ale po przerwie roztrwonił dwubramkową zaliczkę
  • Kolejne trafienie dla Bawarczyków zaliczył Harry Kane

RB Lipsk – Bayern: remis na Red Bull Arena

Bayern Monachium i RB Lipsk to drużyny, które przed startem spotkania dzieliła różnica punktu. Bawarczycy podchodzili do potyczki po wygranej nad VfL Bochum (7:0). Z kolei Die Roten Bullen mieli za sobą wygraną z Borussią M’gladbach (1:0).

W pierwszej części gry gospodarze wypracowali sobie szybko dwubramkową zaliczką. Wynik spotkania otworzył Ikoma Lois Openda w 20. minucie. Z kolei bramkę na 2:0 zdobył Castello Lukeba. Tym samym na przerwę RB Lipsk udało się z dwubramkową zaliczką.

Po zmianie stron ekipa Thomasa Tuchela ruszyła do odrabiania strat. Gol kontaktowy padł w 57. minucie. Strzeli go Harry Kane, wykorzystując rzut karny. Z kolei trafienia na 2:2 zaliczył Leroy Sane. Finalnie zawody zakończyły się podziałem punktów.