Lucien Favre
Lucien Favre fot. PressFocus

Borussia myśli o przyszłości. Kto może zastąpić Favre’a?

Lucien Favre ma kontrakt ważny z Borussią Dortmund tylko do końca czerwca 2021 roku. Wygląda na to, że nie zostanie przedłużony. Bild w swoim internetowym wydaniu zaczął zastanawiać się nad tym, kto może zastąpić Szwajcara na stanowisku opiekuna BVB.

Czytaj dalej…

Lucien Favre, chociaż ma średnią wywalczonych punktów na poziomie 2,15, to wciąż nie wywalczył żadnego ważnego trofeum dla klubu z Dortmundu. Taki stan rzeczy ma się przyczynić do tego, że władze Borussii mogą podjąć decyzję o zmianie na stanowisku trenera.

Niemieccy dziennikarza podają, że faworytami do zastąpienia Favre’a na stanowisku szkoleniowca BVB są: Julian Nagelsmann z RB Lipsk, czy Marco Rose z Borussii M’Gladbach. Wysoko mają stać też akcje Jesse Marscha, który aktualnie prowadzi FC Salzburg.

Filozofia gry ma być kontynuowana

Za wymienioną trójką przemawiać ma to, że preferują podobny styl gry do tego, który jest wizytówką BVB pod wodzą szwajcarskiego szkoleniowca. Tym samym gra Borussii ma się opierać na wysokim pressingu, szybkiej zmianie gry i dużej wymienności podań. Pod wodzą wymienionych trenerów zespoły są cały czas w grze.

Odnotujmy, że Favre trafił do teamu z Dortmundu w 2018 roku. Jak na razie prowadził Borussii w 99 meczach, w których wygrał 62 spotkania, 15 zremisował i 22 przegrał. Dortmundzki team jedyne trofeum jakie wywalczyła pod batutą trenera ze Szwajcarii to Superpuchar Niemiec.

Komentarze