Borussia walczy o swoją gwiazdę. Ogromna podwyżka

Jude Bellingham
PressFocus Na zdjęciu: Jude Bellingham

Borussia Dortmund wydaje się zdeterminowana w kwestii przedłużenia kontraktu ze swoją największą gwiazdą. Jude Bellingham ma otrzymać propozycję znacznego podwyższenia pensji. Anglik ma zarabiać aż ponad dwukrotnie więcej niż do tej pory!

  • Borussia Dortmund chce przedłużyć współpracę z gwiazdą
  • Jude Bellingham otrzymał propozycję nowego kontraktu
  • Anglik może zostać najlepiej opłacanym piłkarzem w historii klubu

Bellingham kuszony przez Borussię ogromnymi zarobkami

Kiedy już wszyscy pogodzili się z letnim transferem Jude’a Bellinghama, ciągle nie chce tego zrobić Borussia Dortmund. Zgodnie z doniesieniami Bilda BVB postawiło wszystko na jedną kartkę i zaproponowało Anglikowi ponad dwukrotne zwiększenie zarobków.

Obecnie 19-latek otrzymuje sześć milionów euro za sezon, jednak jeżeli zdecydowałby się przyjąć ofertę klubu z Signal Iduna Park, zostałby najlepiej opłacanym graczem w historii klubu. Dortmundczycy są w stanie zaproponować mu aż 15 milionów, czyli o trzy więcej niż inkasuje Marco Reus, który w tej chwili znajduje się na szczycie listu płac.

“To tutaj najprawdopodobniej zagra Bellingham”
Jude Bellingham

Florian Plettenberg w programie The Transfer Show wypowiedział się na temat sytuacji Jude’a Bellinghama. Zdaniem dziennikarza ze Sky Germany Anglik w przyszłym sezonie na pewno odejdzie z Borussii Dortmund, a jego nowym pracodawcą będzie Liverpool. Gdzie w lecie zagra Jude Bellingham? W grze mają pozostawać trzy kluby Florian Plettenberg twierdzi, że najbliżej pozyskania Anglika jest

Czytaj dalej…

Jednak nawet tak potężna podwyżka może nic nie zmienić w kontekście sytuacji angielskiego pomocnika. Wszystko wskazuje na to, że Jude Bellingham w lecie opuści Dortmund i przeniesie się do Premier League. Chętni będą musieli zapłacić około 150 milionów euro. Obecny kontrakt 19-latka jest ważny do czerwca 2025 roku, natomiast BVB chce go przedłużyć o kolejny sezon.

Komentarze