Kibice Borussii Dortmund
Kibice Borussii Dortmund fot. ASInfo

Borussia nie będzie rozmawiać z trenerem o nowej umowie

Przedstawiciele Borussii Dortmund nie widzą potrzeby rozpoczynania w najbliższym czasie rozmów z trenerem Lucienem Favre w sprawie nowego kontraktu. Obecna umowa 62-letniego szwajcarskiego szkoleniowca z niemieckim klubem wygasa wraz z końcem zbliżającego się sezonu 2020/21.

Czytaj dalej…

– Ani klub, ani trener nie widzą w tej chwili potrzeby przedłużenia kontraktu. Zgodziliśmy się na wejście w ten sposób w nowy sezon – powiedział dyrektor sportowy Borussii, Michael Zorc, w rozmowie z Welt am Sonntag.

Zorc przyznał również, że obie strony na pewno nie zasiądą do rozmów w tej sprawie przed zimową przerwą.

Ostatni sezon Favre w Borussii?

Niewykluczone, że zbliżający się sezon będzie ostatnim dla Luciena Favre na stanowisku trenera Borussii Dortmund. Już po zakończeniu ostatnich rozgrywek media spekulowały na temat możliwej zmiany szkoleniowca w klubie z Signal Iduna Park. Przedstawiciele wicemistrzów Niemiec nie zdecydowali się jednak na zmiany i Szwajcar poprowadzi drużynę również w sezonie 2020/21.

Nie ma jednak wątpliwości, że ambicje klubu z Dortmundu sięgają mistrzowskiego tytułu. Można domyśleć się, że jego brak w przyszłym sezonie będzie równoznaczny ze zmianą na stanowisku trenera.

Favre pracuje w Borussii Dortmund od 2018 roku.

Komentarze