Borussia na szczycie w Bundeslidze. “Ten krok musimy wykonać wszyscy razem”

Borussia Dortmund po weekendowych meczach w Bundeslidze wysunęła się na prowadzenie. Ekipa z Signal Iduna Parka wykorzystała sobotnią wpadkę Bayernu Monachium, wskakując na fotel lidera rozgrywek. Opinią w sprawie podzielił się szkoleniowiec dortmundczyków.

Edin Terzić
Obserwuj nas w
fot. Imago / Michael Weber Na zdjęciu: Edin Terzić
  • Borussia Dortmund jest dzisiaj na dobrej drodze do mistrzostwa Bundesligi
  • Edin Terzić opowiedział ostatnio o szansach BVB na mistrzowski tytuł
  • Dortmundczycy aktualnie o dwa oczka wyprzedzają drugi Bayernu Monachium

“Trzeba zagrać na pełnych obrotach”

Borussia Dortmund w pokonanym polu zostawiła w niedzielę Augsburg (3:0). Taki obrót wydarzeń sprawił, że dzisiaj piłkarze BVB wyprzedzają o dwa oczka Bayern Monachium przed ostatnią kolejką w lidze niemieckiej.

W tym roku po raz pierwszy od dłuższego czasu jesteśmy blisko mistrzostwa. Musimy znowu zagrać na pełnych obrotach i wreszcie, mam nadzieję, będziemy trzymać trofeum w naszych rękach – rzekł Edin Terzić cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu z Dortmundu.

Teraz potrzebujemy emocji miasta, stadionu. My z kolei zajmiemy się grą. Ten krok musimy zrobić razem – kontynuował trener.

Zdobyliśmy 70 punktów, czego nie można było przewidzieć przed sezonem, zwłaszcza biorąc pod uwagę spadek formy i dużą liczbę kontuzji – powiedział Terzić.

Borussia Dortmund czeka na mistrzowski tytuł od 2012 roku.

Czytaj więcej: Borussia wykorzystała wpadkę Bayernu, zmiana na fotelu lidera Bundesligi

Komentarze