Borussia Dortmund podjęła decyzję wobec ważnego stopera

Rozstrzygnęła się kwestia przyszłości Matsa Hummelsa. Doświadczony środkowy obrońca przedłużył kontrakt z Borussią Dortmund, o czym we wtorek w oficjalnym komunikacie poinformował klub.

Mats Hummels
Pressfocus Na zdjęciu: Mats Hummels
  • Mats Hummels we wtorek podpisał nowy kontrakt z Borussią Dortmund
  • Niemiec pozostanie w Dortmundzie przynajmniej rok dłużej
  • Środkowy obrońca stoi przed ogromną szansą na sięgnięcie po trzecie mistrzostwo Niemiec z Borussią

Mats Hummels zostanie w Dortmundzie na kolejny sezon

Kolejny sezon Mats Hummels odgrywa istotną rolę w kadrze Borussii Dortmund. 34-latek w obecnej kampanii rozegrał już 37 spotkań, a BVB ma ogromną szansę sięgnąć po pierwsze od sezonu 2011/12 mistrzostwo Niemiec. Przed ostatnią kolejką ma dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli Bayernem Monachium.

Od wielu tygodni media spekulowały, czy Hummels dojdzie do porozumienia z klubem w kwestii nowej umowy. Stara obowiązywała jedynie do końca obecnego sezonu. We wtorek klub przekazał jednak oficjalny komunikat w związku z przyszłością stopera. 

Hummels przedłużył umowę z Borussią Dortmund o rok. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami Fabrizio Romano, zespół z Dortmundu wciąż liczy na defensora, który tworzy znakomitą parę z Niklasem Suele. 

– Jest bardzo, bardzo ważnym zawodnikiem dla tej drużyny. Zajmuje wysokie miejsce w hierarchii, a jego cechy przywódcze przydają się na boisku – stwierdził dyrektor sportowy, Sebastian Kehl. 

U nas również: Rewolucja w bramce Bayernu? Cena transferu ustalona

Komentarze