Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. PressFocus

Rummenigge chwali Neuera i Lewandowskiego: To najlepsze transfery Bayernu ostatniej dekady

Robert Lewandowski i Manuel Neuer to mocne punkty Bayernu Monachium. Tymczasem prezes klubu z Bawarii w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi zakomunikował, że to najważniejsze transfery klubu z Bawarii w ostatnich 10 latach.

Czytaj dalej…

Robert Lewandowski trafił do ekipy z Monachium na zasadzie wolnego transferu z Borussii Dortmund. Z kolei Manuel Neuer dołączył do Bayernu z FC Schalke 04 za 30 milionów euro w 2011 roku.

Według Karla-Heinze Rummenigge, żadne inne transfery klubu w ciągu ostatnich 10 lat nie wywarły tak wielkiego wpływu na drużynę jak te z udziałem Neuera i Lewandowskiego.

– Obaj byli absolutnie kluczowymi zawodnikami w zdobywaniu naszych trofeów – powiedział 65-latek w wywiadzie dla Sport Bild, mówiąc o Niemcu i Polaku.

– To najważniejsze transfery Bayernu w ciągu ostatnich 10 lat i oba były niedrogie, biorąc pod uwagę ich zalety i klasę – dodał Rummenigge.

Neuer aktualnie ma 34 lata. Reprezentant Niemiec w szeregach Bayernu wystąpił łącznie w 392 spotkaniach. Z kolei 294 razy w szeregach monachijskiej ekipy zagrał Lewandowski, notując w tych meczach łącznie 251 trafień.

Komentarze