Nagelsmann: Lewandowski musi czerpać z tego energię

Julian Nagelsmann
Press:Focus Na zdjęciu: Julian Nagelsmann

Robert Lewandowski może czuć się rozczarowany wynikiem plebiscytu Złotej Piłki za 2021 rok. Reprezentant Polski nieznacznie przegrał z Lionelem Messim. Trener Bayernu Monachium Julian Nagelsmann nie uważa jednak, że w zachowaniu Lewandowskiego widoczna jest frustracja z tego powodu.

  • 31 punktów wynosiła różnica między Lionelem Messim a Robertem Lewandowskim w wynikach plebiscytu Złotej Piłki za 2021 rok
  • Julian Nagelsmann podczas piątkowej konferencji prasowej opowiedział o tym jakiej spodziewa się reakcji Lewandowskiego
  • W sobotę polski napastnik będzie miał kolejną okazję do występu przeciwko swojej byłej drużynie – Borussii Dortmund

Nagelsmann skomentował zachowanie Lewandowskiego

Rozstrzygnięcie plebiscytu France Football na najlepszego piłkarza na świecie w 2021 roku poznaliśmy podczas uroczystej gali w Paryżu, która odbyła się w poniedziałek. Po raz siódmy w historii Złota Piłka trafiła w ręce Lionela Messiego, który nieznacznie wyprzedził Roberta Lewandowskiego. Wybór ten został oceniony przez wielu ekspertów za niesprawiedliwy, bowiem ich zdaniem to właśnie Polak zasłużył na tę nagrodę.

Jak decyzja jurorów wpłynie na Lewandowskiego? Zdaniem trenera Bayernu Monachium Juliana Nagelsmanna nie będzie miała na niego negatywnego działania. Szkoleniowiec jest wręcz przekonany, że Polak w przyszłym roku również będzie liczył się w walce o to trofeum.

– Nie wygląda na sfrustrowanego. Różnica była niewiele, więc myślę, że to boli trochę bardziej. W moich oczach zasłużył na tę nagrodę. Jest jednak niesamowitym profesjonalistą i jestem pewnym, że nadal będzie zdobywał wiele bramek. Będzie miał jeszcze szansę na zdobycie Złotej Piłki. Ważne jest, aby z jednej strony przyznać się do rozczarowania, a jednocześnie czerpać z niego energię – powiedział Nagelsmann, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Najbliższą okazję do zademonstrowania swojej formy Lewandowski będzie miał już w najbliższą sobotę. O godzinie 18:30 na Signal Iduna Park rozpocznie się spotkanie, w którym jego Bayern zmierzy się w hicie kolejki z Borussią Dortmund.

Zobacz także: Borussia – Bayern. Uratowali ich przed bankructwem, a potem zabrali Lewandowskiego

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze