Bayern – M’Gladbach: Źrebaki z patentem na zdziesiątkowany Bayern, Lewandowski z golem

Robert Lewandowski

Bayern Monachium przegrał w piątkowym meczu 18. kolejki Bundesligi z Borussią M’Gladbach. Gola w tym starciu strzelił Robert Lewandowski, ale było to trafienie tylko honorowe. Ostatecznie podopieczni Adiego Huettera wygrali 2:1.

• Bayern Monachium nie zaczął dobrze nowego roku
  • Mistrzowie Niemiec zdziesiątkowani kadrowo zakończyli sierię meczów bez porażki
  • Borussia M’Gladbach zaliczyła pierwsze zwycięstwo od 20 listopada 2021 roku

Bayern – M’Gladbach: Bawarczycy z trzecią porażką

Bayern Monachium przystępował do potyczki przeciwko Źrebakom, chcąc odnieść ósme z rzędu zwycięstwo. Tymczasem zespół z Borussia-Park chciał wrócić na zwycięski szlak po pięciu meczach bez zwycięstwa.

Wynik rywalizacji został rozstrzygnięty w pierwszych trzech kwadransach spotkania. Rezultat rywalizacji otworzył Robert Lewandowski. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców w 18. minucie, wykorzystując podanie od Thomasa Muellera. Był to dwudziesty gol 33-latka w tej kampanii.

Trafienie Lewego to były jednak dobre złego początki dla podopiecznych Juliana Nagelsmanna. Bayern zdziesiątkowany kadrowo pierwszego gola stracił w 27. minucie za sprawią Floriana Neuhausa, który popisał się świetnym uderzeniem z prawej nogi. Tymczasem w 32. minucie Stefan Lainer popisał się celnym strzałem głową i Borussia prowadziła 2:1.

Jeszcze w doliczonym czasie obie ekipy miały okazję na skierowanie piłki do siatki. Po stronie gości bliski tego był Breel Embolo, ale na jego przeszkodzie stanął bramkarz monachijskiej ekipy. Z kolei w Bayernie o drugiego gola walczyli Lewandowski i Mueller, ale żadnemu z wymienionych nie udało się zmienić rezultatu rywalizacji.

W drugiej połowie Bawarczycy dalej szukali gola. Przede wszystkim bliski kolejnego trafienia był Lewy, który w po ponad godzinie gry oddał strzał sprzed pola karnego. Piłka po próbie Polaka trafiła jednak w poprzeczkę. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i trzecia porażka Bayernu w sezonie stała się faktem. Borussia z kolei zanotowała szóste zwycięstwo w tej kampanii.