Bayern gromi w M’Gladbach, dwa gole Lewego

Robert Lewandowski

Bayern Monachium odrobił straty do Borussii Dortmund! Bawarczycy w sobotnim spotkaniu 24. kolejki wysoko 5:1 rozbili na wyjeździe Borussię M’Gladbach. Dwie bramki w tym meczu zdobył Robert Lewandowski.

Piłkarze Bayernu potrzebowali zaledwie 66 sekund, aby objąć prowadzenie w M’Gladbach. Po dośrodkowaniu Jamesa Rodrigueza z rzutu rożnego, strzałem głową z pięciu metrów do siatki trafił Javi Martinez. Bawarczycy nie zamierzali jednak na tym poprzestawać.

Zepchnięci do defensywy gospodarze skapitulowali po raz drugi w 11. minucie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Thomas Mueller, który “na raty” wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska. Swoje okazje miał również Robert Lewandowski, ale przegrywał pojedynki z bramkarzem rywali.

Tymczasem w 37. minucie gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Do bramki strzeżonej przez Neuera trafił Lars Stindl. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie, a w drugiej połowie gości tylko potwierdzili swoją wyższość nad rywalem.

Dwie minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie swoje trafienie zanotował Robert Lewandowski, który otrzymał podanie od Rafinhy, przedarł się środkiem pola karnego i pewnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi.

W 75. minucie padła czwarta bramka dla Bayernu. Piłkę w bramce Borussii umieścił Serge Gnabry, który skutecznie dobił uderzenie Lewandowskiego. Nie była to ostatnia bramka tego spotkania. W doliczonym czasie gry sędzia Felix Zwayer podyktował rzut karny dla Bayernu za faul Hazarda. Z jedenastu metrów do siatki, ustalając wynik spotkania na 5:1, trafił Lewandowski.

Borussia M’Gladbach – Bayern Monachium 1:5 (1:2)

0:1 Javi Martinez 2′
0:2 Mueller 11′
1:2 Stindl 37′
1:3 Lewandowski 47′
1:4 Gnabry 75′
1:5 Lewandowski (k.) 90+1′