Alphonso Davies
Alphonso Davies fot. PressFocus

Flick ujawnił informacje nt. stanu zdrowia Daviesa i Kimmicha

Bayern Monachium w dzisiejszym hicie 10. kolejki Bundesligi zmierzy się z RB Lipsk. Tymczasem przed tym starciem opiekun mistrzów Niemiec ujawnił, jak aktualnie wygląda sytuacja zdrowotna u jego dwóch kluczowych podopiecznych.

Czytaj dalej…

Bayern Monachium dzisiaj będzie musiał radzić sobie bez Alphonso Daviesa i Joshuy Kimmicha. Co prawda wymienieni piłkarze wrócili już do treningów, ale trener teamu z Bawarii nie zamierza ryzykować ich zdrowia, chcąc wprowadzać ich spokojnie do gry po kontuzjach.

– Alphonso Davies trenował z drużyną, ale w meczu z Lipskiem nie będzie jeszcze brany pod uwagę przy ustalaniu składu. Musimy poczekać i zobaczyć, jak treningi wpłyną na niego – mówił Hansi Flick cytowany przez Bulinews.com, zaznaczając jednocześnie, że możliwy jest ewentualny występ zawodnika w starciu przeciwko Lokomotiwowi Moskwa w środę.

Trener Bayernu zabrał też głos na temat reprezentanta Niemiec. – Gdyby to zależało od Joshuy, to zagrałby zapewne z Lipskiem przez godzinę. Nie chcemy jednak przyspieszać jego powrotu na boisko – powiedział Flick.

Dodajmy, że w dzisiejszym starciu nie będzie mógł wystąpić również Corentin Tolisso, co opiekun ekipy z Bawarii również potwierdził, Bayern z ekipą z Saksonii zacznie spotkanie o godzinie 18:30. Warto podkreślić, że będzie to konfrontacja lidera z wiceliderem rozgrywek.

Komentarze