Bayer vs Fortuna. Zapowiedź, typy, kursy

Marcin Kamiński
Marcin Kamiński fot. Grzegorz Wajda

Niedziela w Bundeslidze to tylko dwa spotkania, ale za to oba zapowiadają nam się niezwykle interesują interesująco, zaś w jednym z nich Bayer Leverkusen będzie podejmował na swoim stadionie gości z Düsseldorfu. Czy Aptekarze przedłużą swoją passę zwycięskich gier ligowych? Czy to może Fortuna zdobędzie kolejne trzy punkty? Przekonamy się już o 18:30, ale najpierw zachęcamy do wspólnego typowania wyników, a także do lektury niniejszej zapowiedzi.

Czytaj dalej…

Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf, ostatnie wyniki

Gospodarze niedzielnego starcia wygrali trzy z pięciu ostatnich spotkań. Ich jedyna porażka miała miejsce w starciu z FC Heidenheim 1846 (2:1), po której to odpadli z Pucharu Niemiec. Poza tym Aptekarze radzili sobie bardzo dobrze, pokonując m.in FSV Mainz (1:5) czy Bayern Monachium (3:1).

Tak dobrym bilansem nie może pochwalić się drużyna Fortuny, chociaż trzeba podkreślić, że udało jej się wysoko wygrać w ostatnim swoim starciu (3:0) z Vfb Stuttgart). Poza tym jednak reprezentanci Düsseldorfu potrafili ponieść kilka wysokich porażek, m.in. z Lipskiem (0:4) czy Schalke 04 (4:1). W tym momencie, mają osiem punktów straty do Bayeru w ligowej tabeli.

Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf, historia

Równo 30 spotkań rozegrały pomiędzy sobą te drużyny, a najczęstszym rezultatem był remis, który padł aż dwanaście razy. W ostatnich latach górą byli jednak zdecydowanie Aptekarze, którzy wygrali chociażby w pierwszym meczu w tym sezonie w stosunku dwa do jednego.

Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf, sytuacja kadrowa

Joel Pohjanpalo, Panagiotis Retsos oraz Lars Bender – tak wygląda lista absencji Bayeru Leverkusen na niedzielne starcie ligowe. Aptekarze mogą się jednak pocieszać tym, że w obozie ich rywala jest jeszcze gorzej. Tam nie zobaczymy bowiem aż pięciu zawodników, a wśród niedostępny są tacy piłkarze jak np. Kevin Stöger,  Marcel Sobottka, Kaan Ayhan czy Diego Contento.

Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf, typy i przewidywania

W tym meczu faworyt może być tylko jeden i jest nim oczywiście Bayer Leverkusen. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę ich ostatnio słabsze występy w Lidze Europy, to i tak uważamy, że Aptekarze zgraną tu trzy punkty, a nasz typ to: 2:1.

Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf, oferta bukmacherów

Polscy bukmacherzy przygotowali na to spotkanie bogatą ofertę zakładów. Znajdziecie w nich nie tylko tradycyjne zakłady na rozstrzygnięcie danego spotkania, ale również możecie wytypować strzelców bramek.

Oferta STS na mecz Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf>>

Oferta Totolotka na mecz Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf >>

Oferta Lvbet na mecz Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf >>

Oferta Fortuny na mecz Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf >>

Oferta ForBet na mecz Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf >>

Oferta eToto na mecz Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf >>

Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf, przewidywane składy:

Bayer Leverkusen: Hradecky – Weiser, Tah, Bender, Wendell – Havertz, Aranguiz, Brandt – Bellarabi, Volland, Bailey

Fortuna Dusseldorf: Rensing – Zimmermann, Kamiński, Hoffmann, Gießelmann – Morales, Bodzek – Zimmer, Fink, Usami – Lukebakio

Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf, transmisja meczu

Starcie zaplanowano na godzinę 18:30. Transmisja dostępna na Canal + Sport 2.

Komentarze