Arminia – Bayer: Aptekarze potwierdzili fenomenalną formę

Florian Wirtz

Bayer Leverkusen pokonał przekonująco 4:0 Arminię Bielefeld w spotkaniu siódmej kolejki Bundesligi. Bohaterem meczu został Patrik Schick. Czech zanotował dwa trafienia. Aptekarze dzięki wygranej zrównali się dorobkiem punktowym z Bayernem Monachium.

Bayer dogonił Bayern

Bayer Leverkusen jest w ostatnim czasie zdecydowanie na fali wznoszącej. Aptekarze do potyczki na Schuco Arena podchodzili, wiedząc, że Bayern Monachium przegrał z Eintrachtem Frankfurt (1:2). Pojawiła się zatem wyborna okazja na zrównanie się punktami z Bawarczykami tuż przed starciem z tą ekipą, które jest zaplanowane na 17 października.

W pierwszej połowie byliśmy świadkami świetnego spotkania, w którym nie brakowało sytuacji strzeleckich. Wynik rywalizacji został otwarty w 18. minucie, gdy bramkę na 1:0 zdobył Moussa Diaby. Francuz wykorzystał podanie od Patrik Schicka, oddając strzał z niej więcej 13 metrów. Czech natomiast wpisał się na listę strzelców w 24. minucie, wykorzystując sytuację oko w oko z golkiperem rywali.

W drugiej odsłonie drużyna z Bay Arena dołożyła kolejne dwa gole. Najpierw w 57. minucie Schick głową pokonał golkipera rywali. Z kolei w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Kerem Demirbay, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Floriana Krugera. Bayer zanotował jednocześnie piąte zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu wskoczył na pozycję wicelidera rozgrywek.