Alarm w Leverkusen. Podstawowy zawodnik zarażony

Nadiem Amiri
Nadiem Amiri Pressfocus

Peter Bosz przynajmniej na tydzień musi zrezygnować z usług Nadiem Amiriego. Reprezentant Niemiec uzyskał w czwartek pozytywny wynik na obecność koranowirusa po rutynowych badaniach w centrum treningowym. Utrata cennego pomocnika w starciu z RB Lipsk może odcisnąć rysę na grze Aptekarzy.

24-latek opuścił w tym sezonie tylko jeden mecz w Bundeslidze. W dodatku na przestrzeni ostatnich tygodni był nieodłącznym elementem układanki Bosza. Amiri jest już piątym piłkarzem Bayeru Leverkusen, który zaraził się COVID-19. W czwartek został odizolowany od reszty zespołu i najbliższe dni spędzi na kwarantannie w domu.

Już w najbliższą sobotę ekipa z Leverkusen zagra z RB Lipsk. Rywalizacja w ramach 19. kolejki Bundesligi zapowiada się interesująco. Obie drużyny, co prawda przegrały ostatnie spotkania, jednak wciąż biorą udział w wyścigu o fotel lidera. Byki wyprzedzają Aptekarzy trzema punktami, a do prowadzącego Bayernu tracą siedem oczek. Bayer od kilku tygodni punktuje nieregularnie, co spowodowane jest sporymi brakami kadrowymi. Peter Bosz do Lipska nie będzie mógł zabrać Ariasa, Weisera, Paulinho, Palaciosa, Baumgartlingera oraz Amiriego. Pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy o godzinie 18:30, natomiast transmisję meczu “na żywo” przeprowadzi Eleven Sports 1.

RB Lipsk
Bayer Leverkusen
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 30. stycznia 2021 18:25.

Komentarze