Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Złota Piłka w 2020 roku nie zostanie przyznana!

France Football poinformowało, że w 2020 roku Złota Piłka, nagroda dla najlepszego piłkarza na świecie, nie zostanie przyznana! To pierwsza taka sytuacja w historii plebiscytu. To także fatalna wiadomość dla reprezentanta Polski Roberta Lewandowskiego.

Czytaj dalej…

Francuski magazyn France Football, który jest organizatorem plebiscytu, w oficjalnym komunikacie poinformował, że powodem takiej decyzji jest brak wystarczających sprawiedliwych warunków do przyznania nagrody. Jest to oczywiście związane z pandemią koronawirusa, która na kilka miesięcy zatrzymała w tym roku piłkarski świat.

Swoją decyzję organizatorzy plebiscytu starali się poprzeć szeregiem argumentów. Ich zdaniem powstałe okoliczności nie pozwalają na obiektywną i sprawiedliwą ocenę postawy poszczególnych zawodników.

“Uważamy, że tak wyjątkowy rok nie może i nie powinien być traktowany jako zwyczajny rok. W kategoriach sportowych, tylko dwa miesiące (styczeń i luty), z jedenastu ogólnie wymaganych do sformułowania opinii i podjęcia decyzji, to zbyt mało na ocenę” – czytamy między innymi w uzasadnieniu France Football.

Fatalne wiadomości dla Roberta Lewandowskiego

Ogłoszona w poniedziałek decyzja z pewnością rozczaruje reprezentanta Polski Roberta Lewandowskiego oraz polskich kibiców. To właśnie napastnik Bayernu Monachium, który ma za sobą niezwykle udany sezon, w którym bez wątpienia potwierdził, że należy do grona najlepszych zawodników na świecie, był faworytem do zdobycia tej nagrody.

31-letni Lewandowski w niesamowitym stylu zdobył kolejną koroną króla strzelców niemieckiej Bundesligi (34 gole w 31 spotkaniach) i jest również na dobrej drodze do zostania najskuteczniejszym zawodnikiem obecnej edycji Ligi Mistrzów. Biorąc pod uwagę słabszą postawę Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo, Polak był zdaniem bukmacherów najpoważniejszym kandydatem do zdobycia tej prestiżowej nagrody.

Komentarze