UEFA
UEFA

UEFA zaprzecza: Nie ma terminu zakończenia rozgrywek

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) zaprzeczyła informacjom, jakoby rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy musiały zostać zakończone do 3 sierpnia.

Czytaj dalej…

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin miał w sobotę na antenie ZDF powiedzieć, że europejskie puchary muszą zostać rozstrzygnięte nie później niż na początku sierpnia.

UEFA wydała jednak w niedzielę oświadczenie, w którym wyjaśnia, że terminy zakończenia rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy nie zostały ustalone.

“Informowano, że prezydent UEFA Aleksander Ceferin powiedział w niemieckim ZDF, że rozgrywki Ligi Mistrzów muszą zakończyć się do 3 sierpnia. To nieprawda. Prezydent wyraził się bardzo jasno, że nie określił dokładnych terminów zakończenia sezonu” – czytamy w komunikacie UEFA.

“UEFA analizuje obecnie wszystkie opcje ukończenia krajowych lig i europejskich rozgrywek z Europejskim Stowarzyszeniem Klubów i europejskimi ligami w grupie roboczej powołanej 17 marca. Głównym priorytetem wszystkich członków grupy roboczej jest ochrona zdrowia publicznego. Następnie należy znaleźć rozwiązanie w zakresie kalendarza, aby umożliwić zakończenie wszystkich rozgrywek. Obecnie analizowane są możliwości meczów w lipcu i w sierpniu, w razie potrzeby, w zależności od daty ich wznowienie i zgody władz krajowych” – dodano.

Komentarze