Skandal w Hiszpanii. 15 reprezentantek buntuje się przeciw selekcjonerowi

Jorge Vilda
PressFocus Na zdjęciu: Jorge Vilda

15 reprezentantek Hiszpanii wysłało e-maile do Królewskiej Hiszpańskiej Federacji Piłki Nożnej (RFEF), by wnioskować o zwolnienie selekcjonera Jorge Vildy oraz jego sztabu. RFEF odpowiedziało mocnym oświadczeniem.

  • 15 reprezentantek Hiszpanii odmawia wzięcia udziału w zgrupowaniu kadry, jeżeli krajowa federacja nie zwolni selekcjonera Jorge Vildy
  • Vilda ma mieć zły wpływ na emocje zawodniczek
  • RFEF wystosowało oświadczenie, w którym podkreślono ustaloną hierarchię

Reprezentantki chcą zwolnienia wieloletniego selekcjonera Hiszpanii

W żeńskiej reprezentacji Hiszpanii zapanował ogromny bałagan. Królewska Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF) poinformowała, że otrzymała e-maile od piętnastu reprezentantek. Wszystkie stwierdziły, że nie zamierzają odpowiadać na powołanie do kadry narodowej, jeżeli federacja nie zwolni selekcjonera Jorge Vildy wraz ze sztabem. Mają oni negatywnie wpływać na stan emocjonalny piłkarek.

Kataloński Sport podał nawet nazwiska reprezentantek, które odważyły się zakwestionować pozycję selekcjonera. Są to: Vicente, Guijarro, Panos, Sarriegui, Leila, Garcia, Leon, Batlle, Alexandri, Pina, Bonmati, Caldentey, Gallardo, Izaguirre oraz Pereira. Co istotne, na liście tej nie ma Alexii Putellas, zdobywczyni Złotej Piłki z 2021 roku.

RFEF odpowiedziało szybko i z pewnością nie w sposób, który odpowiadałby piłkarkom.

“RFEF nie pozwoli kwestionować graczom ciągłości pracy selekcjonera oraz jego personelu. Ta sytuacja zaczęła się od kwestii sportowych, ale teraz dotyczy godności. Reprezentacja narodowa nie podlega negocjacjom. Piłkarki, które zgłosiły wycofanie się z kadry, powrócą do reprezentacji w przyszłości tylko, gdy zrozumieją swój błąd i poproszą o wybaczenie” – czytamy w oświadczeniu.

Vilda pracuje z żeńskimi reprezentacjami od 2009 roku. Po kilku latach pracy w sekcjach młodzieżowych, w 2015 roku został selekcjonerem seniorskiej kadry narodowej.

Zobacz również: Bayern sonduje sytuację trenerskiej gwiazdy. Nagelsmann na cenzurowanym.

Hiszpania
Szwajcaria
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 24 września 2022 20:42.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze