Mourinho: Wiem, czego chcę

Jose Mournho
Jose Mournho fot. Grzegorz Wajda

Ciekawego wywiadu udzielił ostatnio Jose Mourinho, ujawniając w nim, że odrzucił już kilka ofert pracy. Portugalczyk odniósł się również do sezonu, w którym wygrał Ligę Mistrzów z Interem Mediolan. Odnotujmy, że znany trener wygrał wówczas potrójną koronę z ekipą z miasta mody.

Czytaj dalej…

– Inter nie wygrał Ligi Mistrzów od prawie 50 lat. Było całe pokolenie interistów, którzy marzli o takim sukcesie – powiedział Mourinho w rozmowie z beIN Sports France.

– Warto też dodać, że Massimo Moratti był synem ostatniego prezydenta klubu, który miał okazję celebrować triumf w Pucharze Europy jako sternik Interu. Tym samym rodzina Morattich miała również to marzenie – dodał trener.

– Mieliśmy pokolenie zawodników, którzy wygrali we Włoszech wiele tytułów, marząc też o wygraniu Ligi Mistrzów. Mieliśmy naprawdę silną drużynę, która była jak rodzina. Wszyscy chcieli tego triumfu i ostatecznie się udało – kontynuował “The Special One”.

Ostatnio pojawiły się głosy, że po zakończeniu sezonu Jose Mourinho może zastąpić Luciano Spallettiego w roli szkoleniowca teamu z Lombardii. Sam zainteresowany zabrał głos w tej sprawie.

– Minęło trzy i pół miesiąca od czasu, kiedy ostatnio zarządzałem klubem i przygotowuję się do tego ponownie. Kiedy jesteś w świecie piłki nożnej, między konferencjami prasowymi, grami, sesjami wideo, analizą meczów i codziennymi problemami, nigdy nie masz czasu dla siebie. Ostatnio odżyłem, ale znów chce wrócić do pracy trenera – zaznaczył Mourinho.

– Praca w roli trenera jest wyjątkowa i lubię ją. Chcę wrócić do takich obowiązków latem, począwszy od czerwca, na początek sezonu – dodał Portugalczyk.

– Wiem dokładnie, czego nie chcę, dlatego odrzuciłem już trzy lub cztery oferty. Wiem też, czego chcę. Nie mam na myśli nazwy klubu, ale rodzaj pracy, styl klubu. Wiem, czego chcę i mam nadzieję, że będzie mi to dane – skwitował.

Komentarze