Man Utd ma chytry plan, aby wykorzystać problemy Interu

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. PressFocus

Manchester United według doniesień Corriere dello Sport ma plan, aby wykorzystać kłopoty finansowe Interu Mediolan. Tym samym sternicy Czerwonych Diabłów celują w pozyskanie Lautaro Martineza lub Milana Skriniara w zamian za zaległości włoskiego klubu za transfer Romelu Lukaku. Na dzisiaj jednak mało prawdopodobny jest scenariusz, że uda się to klubowi z Old Trafford.

Czerwone Diabły z ciekawym roszczeniem

Manchester United stara się jak najwięcej zyskać na całej sytuacji. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku letniego transferu z udziałem Alexisa Sancheza do ekipy z Serie A. Osatecznie Chilijczyk nie miał z Interem przedłużonego wypożyczenie, a po prostu został w tej drużynie na stałe. Tym samym angielska ekipa zwolniła duże obciążenie ze swojej listy płac.

Najnowsze doniesienia włoskich dziennikarzy wskazują, że przedstawiciele klubu Serie A nie dotrzymali terminu płatności za transakcję z udziałem Romelu Lukaku. Jednocześnie angielski klubu stoi przed szansą, aby aktywować klauzulę, która zmusi włoski klub do uregulowania płatności za piłkarza do końca marca.

Mocne punkty Nerazzurrich

Nie jest tajemnicą, że właściciele Interu, czyli konsorcjum Suning Group, intensywnie pracuje nad tym, aby sprzedać część lub całość swoich udziałów w klubie. Tym samym można przypuszczać, że Inter na dzisiaj nie byłby w stanie zapłacić całej kwoty od razu. Manchester United świadomy tego chce wykorzystać tę sytuację. Tym samym oferuje spłacenie długo poprzez pozyskanie kogoś z dwójki Lautaro Martinez lub Milan Skriniar latem.

Argentyńczyk w tej kampanii wystąpił łącznie w 34 meczach, notując w nich 15 goli. Z kolei Słowak rozegrał 27 meczów, strzelając w nich dwa gole.

Komentarze