FIFA zdementowała plotki ws. zmian piłkarskich przepisów

Sędzia liniowy
Sędzia liniowy Pressfocus

Kilka dni temu świat obiegły informacje ws. radykalnych zmian w piłkarskich przepisach. Tymczasem w poniedziałek do całej sytuacji odniosła się również FIFA, która zdementowała wcześniejsze wieści, twierdząc że nie zamierza testować żadnej ze zmian przytoczonych przez media.

  • Wszystko wskazuje na to, że wcześniejsza informacja przekazana przez “Mundo Deportivo” była plotką
  • FIFA zdementowała pogłoski odnośnie radykalnych zmian w przepisach piłki nożnej
  • Światowa organizacja potwierdziła, że wraz IFAB nie planują żadnych nowości w futbolu

“Mundo Deportivo” pierwsze przekazało niepokojące wieści

Jeszcze niedawno pisaliśmy, że piłkę nożną może czekać rewolucja. Wówczas “Mundo Deportivo”, jako pierwsze przekazało, że FIFA testuje na młodzieżowym turnieju w Holandii zupełnie odmienne przepisy niż te znane nam dotychczas. Przede wszystkim Kataloński dziennik poinformował o krótszych połowach, nielimitowanej liczbie zmian, braku żółtych kartek czy zatrzymywaniu czasu podczas przerw. Co więcej, była nawet mowa o wykonywaniu autów poprzez kopnięcie, tak jak ma to miejsce w futsalu.

Powyższe informacje w mgnieniu oka obiegły media na całym świecie i piłkarskie otoczenie zaczęło się zastanawiać nad sensem tak radykalnych rozwiązań.

FIFA wydawała oficjalne oświadczenie w tej sprawie

Tymczasem w poniedziałek poznaliśmy oficjalne stanowisko organizacji zarządzającej światowym futbolem. FIFA za pośrednictwem swojej oficjalnej strony wystosowała oświadczenie, w którym informuje, że nie zamierza wprowadzać żadnych zmian w piłkarskich przepisach.

– “FIFA chciałaby wyjaśnić błędne doniesienia krążące w mediach w ostatnich dniach dotyczące rzekomego zamiaru wypróbowania eksperymentalnych zmian w piłkarskich przepisach podczas turnieju młodzieżowego rozgrywanego w Holandii. FIFA potwierdza, że nie ma zamiaru testować żadnej ze zmian, o których mowa w medialnych raportach, oraz że zmiany te nie były omawiane ani wewnętrznie w FIFA, ani z organizacją IFAB” – czytamy w oświadczeniu.

Przeczytaj również: Europejskie puchary 2021/2022. Kalendarz rozgrywek

Komentarze