Media: FIFA szykuje rewolucję w piłkarskich przepisach

Cristiano Ronaldo i Leo Messi
Cristiano Ronaldo i Leo Messi Pressfocus

Krótsze mecze, nieograniczona liczba zmian oraz brak żółtych kartek to tylko część nowych pomysłów przedstawicieli FIFA. Co ciekawe, takie rozwiązania są już testowane i być może zawitają niedługo w profesjonalnym futbolu.

  • FIFA ma plan, jak uatrakcyjnić mecze piłki nożnej
  • Międzynarodowa organizacja testuje właśnie pięć nowych przepisów, które na dobre mogą zmienić oblicze dzisiejszego futbolu
  • Światowe media dość szybko stwierdziły, że w najbliższym czasie może czekać nas wielka rewolucja w piłkarskich przepisach

FIFA szykuje rewolucję

Coraz częściej jesteśmy świadkami drobnych zmian w świecie futbolu. Codziennością stał się dla nas VAR czy też pięć zmian w trakcie meczu. Co ciekawe, światowe media obiegły niespodziewane informacje dotyczące odejścia od dotychczasowych przepisów piłkarskich. Należy dodać, że nie jest to małe przedsięwzięcie, a coś, co zupełnie zrewolucjonizuje piłkę nożną.

“Mundo Deportivo”, jako pierwsze prześwietliło wszystkie szczegóły nowych pomysłów przedstawicieli FIFA, z kolei później te wieści podłapały inne serwisy, które szybko nagłośniły temat.

Krótsze mecze, brak żółtych kartek i dużo więcej zmian

Część nowych przepisów przypomina nieco te, których doświadczamy w koszykówce. Owszem, mowa tutaj o nielimitowanych zmianach i zatrzymywaniu czasu podczas przerw. Według futbolowej organizacji taki mechanizm sprawiłby, że piłkarze nie kradliby cennych minut pod koniec rywalizacji, natomiast trenerzy przy nieograniczonej liczbie zmian, mogą dawać więcej szans młodym graczom

Z drugiej strony są jeszcze pomysły, żeby uatrakcyjnić futbolowe widowiska. Mowa tutaj o skróceniu obu połów o kwadrans, więc normalne spotkanie trwałoby około godziny. W dodatku sędziowie zamiast karać żółtą kartką, wysyłaliby zawodnika na pięciominutową karę.

Większość mediów nie może zrozumieć tylko jednego. Wykonywanie autów poprzez wybicie nogą? Taki zabieg od dawna stosuje się w piłce halowej i nie wiadomo w czym miałby pomóc podczas rozgrywania meczy na wielkich stadionach.

Powyższe przepisy są testowane

Tymczasem portal “BeSoccer” potwierdził, że powyższe przepisy są właśnie testowane. Międzynarodowa organizacja umieściła je w młodzieżowym turnieju Future Cup.

Po zakończeniu zmagań zawodników U-19, FIFA oceni wpływ nowych rozwiązań i dopiero później rozważy, czy wdrożyć którąkolwiek z nich do IFAB, czyli organu, który ustala reguły gry w piłkę na całym świecie.

Przeczytaj również: Znamy lokalizacje kolejnych finałów europejskich pucharów

Komentarze