Były menedżer Lewandowskiego z aktem oskarżenia, grozi mu więzienie

Cezary K.
fot. PressFocus Na zdjęciu: Cezary K.

Prokuratora Regionalna w Warszawie skierowała akt oskarżenia przeciwko byłemu menedżerowi Roberta Lewandowskiego – Cezaremu K, poinformował Polska Agencja Prasowa. Postawiono mu zarzut szantażowania kapitana reprezentacji Polski i jego żony.

  • Nowe informacje pojawiły się w sprawie konfliktu prawnego na linii Robert Lewandowski-Cezary K.
  • Byłemu agentowi polskiego napastnika grozi kara w postaci trzech lat pozbawienia wolności
  • 18 maja Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście akt oskarżenia przeciwko byłemu menedżerowi gwiazdy Bayernu Monachium

Cezary K. z zarzutami

Prokuratora Regionalna w Warszawie dokładnie 18 maja skierowała akt oskarżenia przeciw byłemu agentowi Roberta Lewandowskiego – Cezaremu K. Kłopoty prawne byłego pełnomocnika gwiazdy Bayernu Monachium są związane z szantażowaniem zawodnika, jak i ujawnieniem służbowej tajemnicy.

Kierując groźbę, podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie, że zachowa w tajemnicy opisane powyżej okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 mln euro – przekazał rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Sprawa związana z Lewandowskim i Cezarym K. dotyczy okresu od września 2019 roku do września 2020 roku. Wówczas były agent Lewego miał grozić swojemu klientowi, że ujawni informacje dotyczące rzekomych nieprawidłowości związanych z rozliczeniami podatkowymi należącej do gwiazdy Bayernu spółki prawa handlowego.

Cezaremu K. według rzecznika Prokuratury Regionalnej w Warszawie – Marcina Sadusia grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Na dzisiaj sytuacja wygląda tak, że zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 500 tysięcy złotych. Cezary K. ponadto otrzymał zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Czytaj więcej: Lewandowski na okładce Mundo Deportivo. “Powiedział tak Barcelonie”

Komentarze