Puchar Włoch: Juventus poznał rywala w finale

Duvan Zapata
PressFocus Na zdjęciu: Duvan Zapata

Atalanta Bergamo będzie rywalem Juventusu w finałowym meczu o Puchar Włoch. Podopieczni Gian Piero Gasperini w środowy wieczór w rewanżowym spotkaniu 1/2 finału pewnie 3:1 pokonali u siebie Napoli.

Atalanta już w pierwszym pojedynku obu zespołów, który odbył się w ubiegłym tygodniu, pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Drużyna z Bergamo dominowała na boisku w Neapolu, ale ten pojedynek ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem. Przed drugim meczem trudno było wskazać faworyta do awansu.

Rewanżowy pojedynek na Gewiss Stadium świetnie ułożył się dla Atalanty. Gospodarze już w 10. minucie objęli prowadzenie po tym jak Davida Ospinę mocnym i bardzo precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał Duvan Zapata. Sześć minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Matteo Pessina, który spokojnie wykorzystał sytuację sam na sam po świetnym odegraniu piłki przez Zapatę.  Po pierwszej połowie Atalanta mogła prowadzić jeszcze wyżej, ale kilka minut przed przerwą świetnej okazji nie zdołał jednak wykorzystać Luis Muriel.

Osiem minut po przerwie nadzieję gościom z Neapolu przywrócił Hirving Lozano, który otrzymał piłkę przed bramką rywali i na raty pokonał bramkarza Atalanty. W 75. minucie mogło być 2:2, ale swój zespół przed stratą gola uratował Pierluigi Gollini, świetnie broniąc strzał z bliskiej odległości Victora Osimhena.

Tymczasem w 78. minucie Atalanta zadała kolejny cios. Ponownie w roli głównej wystąpili Pessina i Zapata. Po podaniu drugiego z nich pierwszy świetnie przedarł się w polu karnym rywali i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Wynik 3:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego

Finałowe spotkanie o Puchar Włoch pomiędzy Atalantą i Juventusem rozegrane zostanie 19 maja. Zwycięzca tego pojedynku zagwarantuje sobie miejsce w fazie grupowej Ligi Europy.