REKLAMA
REKLAMA

Prezes Borussii: Man City nie powinien triumfować

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Kicker  |  16.07.2020 17:00
Prezes Borussii: Man City nie powinien triumfować

Kibice Borussii Dortmund  |  fot. ASInfo

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Prezes Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke dołączył do grona osób zaskoczonych decyzją Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w sprawie Manchesteru City.

W poniedziałek CAS wydał wyrok w sprawie odwołania angielskiego klubu od kary nałożonej na niego przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA). Ta zarzucała władzom Manchesteru City złamanie zasad Finansowego Fair Play, na co nałożyła na klub karę wykluczenia z europejskich pucharów na dwa najbliższe sezony oraz grzywnę w wysokości 30 milionów euro.

Sędziowie Trybunału uznali jednak, że dowody przedstawione przez UEFA są niewystarczające, a niektóre uległy przedawnieniu. W związku z tym anulowali nałożony na klub zakaz oraz zmniejszyli karę finansową do 10 milionów euro.

Watzke: To porażka UEFA


Decyzja ta zaskoczyła wiele osób związanych z piłką nożna, w tym przedstawicieli klubów. Jednym z nich jest prezes Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke.

- W sumie, nie był to dobry dzień dla piłki nożnej. To również porażka UEFA - powiedział Watzke, cytowany przez Kicker. - UEFA musi teraz postarać się jeszcze wyraźniej przedstawić przepisy i dokładniej je kontrolować, aby przedstawić jeszcze bardziej wyczerpujące dowody. Mam w tym względzie zaufanie dla Aleksandra Ceferina - dodał.

Po wyroku Trybunału, menedżer Manchesteru City Josep Guardiola zażądał przeprosin od rywali. Watzke nie omieszkał skomentować słów Hiszpana. - Polecałbym Manchesterowi City powstrzymanie wszelkiego triumfalizmu. Jeśli przeczytasz uzasadnienie wyroku, zobaczysz, że dowody były niewystarczające. Nie ma tu miejsca na triumf - dodał.

Klopp i Mourinho krytykują wyrok CAS


Wcześniej zaskoczenia wyrokiem Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) nie kryli menedżerowie Liverpoolu i Tottenhamu Hotspur, odpowiednio Jürgen Klopp i Jose Mourinho. Pierwszy przyznał, że "nie był to dobry dzień dla piłki nożnej", a wyrok może być "niebezpieczny dla przyszłości piłki".

Drugi poszedł o krok dalej i orzeczenie CAS określił miałem "haniebnego i katastrofalnego". Zdaniem Mourinho, jeżeli Manchester City został uznany za niewinnego, nie powinien zostać również ukarany grzywną. Jeżeli natomiast był winny, to zakaz udziału w europejskich pucharach powinien zostać utrzymany.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 4 komentarze

Konradosmen | 16.07.2020 17:41

dziwic sie nalezy czemu inne wielkie klluby siedzą cicho z tym  tematem oczywiście w mediach,../ bo co po katach gadają to sie mozna domyslić

kanonier43 | 16.07.2020 18:01

FFP jest dla mnie bezsensowną inicjatywą władz piłki nożnej;
to jak to ma być,jestem właścicielem danego klubu i nie mogę go wspierać finansowo - wszystko zależy od tego kto będzie chciał dla mnie grać i czy pod taką firmą a i tak sukcesów nie będzie a straty finansowe będą ogromne;
tak hipotetycznie - "jestem Bill Gates,chcę kupić klub piłkarski i go kupuję,zatwierdzam zarząd i jako wkład początkowy przekazuję 100 MILIARDÓW z zapewnieniem 10 co rok"
za taką kwotę można wykupić całe ligi ale i tak sukcesu to nie gwarantuje

kanonier43 | 16.07.2020 18:07

przykładem niech będzie NEYMAR,gdzie to zwycięstwo w CHL,nawet Brazylii marnie poszło w ostatnich MŚ

xxBANGxx | 16.07.2020 19:53

- Polecałbym Manchesterowi City powstrzymanie wszelkiego triumfalizmu. Jeśli przeczytasz uzasadnienie wyroku, zobaczysz, że dowody były niewystarczające. Nie ma tu miejsca na triumf - dodał.

No i wszystko w temacie. Coraz więcej poważnych ludzi się wypowiada na ten temat. Dobrze.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy