REKLAMA
REKLAMA

Duńczycy chcą wrócić 29 maja

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Goal.pl  |  02.05.2020 13:10
Duńczycy chcą wrócić 29 maja

Superligaen

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Duńska Superliga jest jedną z europejskich lig, która przygotowuje się do dokończenia sezonu. Plan przedstawiony duńskim władzom zakłada powrót rozgrywek 29 maja.

W ostatnich tygodniach władze ligi, we współpracy z lekarzami, a także ekspertami ds. zdrowia, pracowały nad protokołami dotyczącymi rozpoczęcia treningów i rozgrywek po przerwie spowodowanej pandemią koronawirus. Protokoły w dużym stopniu koncentrują się na odpowiedzialności i rzetelności klubów oraz zawodników - informują władze duńskiej ligi.

Regularne badania i testy


Kluby będą musiały codziennie sporządzać własne raporty dotyczące wszystkich osób przebywających na boisku (zawodników, trenerów, personelu medycznego). Każda osoba będzie musiała także przechodzić dokładnie badania medyczne rano w dniu meczu. Protokół zakłada również poddanie wszystkich osób testom na obecność koronawirusa przed pierwszym spotkaniem i ich regularne powtarzanie od końca sezonu.

- Zawsze mówiliśmy, że kluczowe jest dokończenie sezonu, ale tylko wtedy, gdy będzie można tego dokonać w sposób, który nie obciąża systemu opieki zdrowotnej. Wiele osób pracuje nad stworzeniem protokołów, które to umożliwiają - powiedział Claus Thomsen, dyrektor ligi.

Rozgrywki ligi duńskiej zostały zawieszone po 24. kolejce. Na ten moment w ligowej tabeli prowadzi FC Midtjylland (62 punkty) przed FC Kopenhagą (50) i AGF (40).


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy