Eriksen ratuje Tottenham, kolejna wygrana Wilków

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  15.12.2018 18:00

Christian Eriksen  |  fot. Grigoriy Sokolov / Sputnik/ Hepta / Sport Pic

Dziesięć bramek, z czego pięć w jednym spotkaniu, padło w pięciu sobotnich meczach 17. kolejki angielskiej Premier League zaplanowanych na godzinę 16:00. Bliski straty punktów był dziś Tottenham, który dopiero w doliczonym czasie gry zdołał przełamać opór Burnley. Zwycięstwa zanotowały również Crystal Palace, Newcastle, Watford i Wolverhampton.

Niesamowicie męczyli się dziś piłkarze Tottenhamu, którzy skromnie ograli Burnley 1:0. W pierwszej połowie okazji nie wykorzystali Lucas i Lamela, a po zmianie stron Hart powstrzymał Lamelę i Sona. W doliczonym czasie gry Koguty zdołały jednak przechylić szalę zwycięstwa, po tym jak do siatki trafił Eriksen.

Czwarte zwycięstwo w sezonie odniosło dzić Crystal Palace, które pokonało przed własną publicznością Leicester City 1:0 (1:0). Decydująca o losach meczu okazała się 39. minuta, kiedy to potężnie zza pola karnego huknął Milivojević, zapewniając, jak się później okazało, komplet punktów gospodarzom.

Jednego gola zobaczyli dziś również kibice zgromadzeni na John Smith's Stadium, gdzie Huddersfield Town mierzyło się z Newcastle United. Gola na wagę trzech punktów zdobył dziesięć minut po zmianie stron Salomon Rondon - Wenezuleczyk wykończył szybką kontrę Srok po dograniu Javiego Manquillo.

Najwięcej działo się dziś na Vicarage Road, gdzie Watford rywalizował z beniaminkiem z Cardiff. Szerszenie objęły prowadzenie w 16. minucie po indywidualnej akcji Deulofeu, a po przerwie, gospodarze dołożyli dwie kolejne bramki autorstwa Holebasa i Quiny.

Walijczycy za odrabianie strat wzięli się w końcówce, ale starczyło im czasu tylko na dwa gole - najpierw pięknym uderzeniem ze skraju pola karnego popisał się Hoilett, a później w podbramkowym zamieszaniu trafił Reid.

Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Wolverhamptonu, którzy poradzili sobie z Bournemouth, dzięki czemu awansowali na siódme miejsce w tabeli. Wilki objęły prowadzenie w 12. minucie po trafieniu Jimeneza, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Cavaleiro.