Skromna wygrana Lisów

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  02.12.2017 17:55

Leicester City pokonało przed własną publicznością Burnley 1:0 (1:0) w meczu 15. kolejki angielskiej Premier League. Decydującego o losach meczu gola zdobył w szóstej minucie gry Gray.

Na jedną zmianę po zwycięstwie nad Tottenhamem zdecydował się Claude Puel - miejsce Okazakiego zajął w wyjściowej jedenastce Gray. Sean Dyche posłał do boju identyczną jedenastkę, jak w środku tygodnia w wygranym meczu z Bournemouth.

Gospodarze potrzebowali zaledwie siedmiu minut, by objąć prowadzenie - po dośrodkowaniu Mahreza z prawego skrzydła, Pope odbił futbolówkę wprost pod nogi Gray'a, który z kilku metrów wpakował ją do siatki. Podopieczni Dyche'a momentalnie rzucili się do odrabiania strat - strzał Wooda wybronił Schmeichel, a główki Tarkowskiego i Mee mineły światło bramki.

The Clarets w przeciągu dziesięciu minut stworzyli sobie kilka naprawdę dobrych sytuacji - kolejnej, w 20. minucie, nie wykorzystał Gudmundsson, którego strzał z woleja po dośrodkowaniu Brady'ego sparował Schmeichel.

W 37. minucie znów zaatakowało Burnley - po dośrodkowaniu Gudmundssona, niecelnie główkował jednak Wood. Po dłuższym okresie przewagi ekipy z Turf Moor, sytuację wypracowali sobie gospodarze - po solowej akcji Mahreza, próbę Algierczyka wybronił Pope.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze - najpierw w 49. minucie minimalnie niecelnie uderzał Chilwell, a trzy minuty później, Bardsley w ostatnim momencie zatrzymał Gray'a. W 58. minucie Bardsley był za to bliski pokonania swojego bramkarza, ale w ostatniej chwili zdołał wybić futbolówkę sprzed bramki.

W kolejnych minutach sporo działo się na boisku - w 61. minucie Schmeichel zdołał sparować silne uderzenie Gudmundssona, a pięć minut później nieznacznie pomylił się Ndidi, który dopadł do piłki wypiąstkowanej przez Pope'a po centrze z rzutu rożnego.

W 72. minucie bardzo bliscy zdobycia drugiego gola byli gospodarze, ale po strzale Gray'a piłka trafiła w słupek. W kolejnych minutach bramkarz Burnley miał pełne ręce roboty, ale ani Vardy, ani Mahrez nie zdołali pokonać Pope'a. W 87. minucie wyrównać mógł jeszcze Barnes, ale skończyło się na 1:0 dla Leicester.

Po dzisiejszej porażce, Burnley spadło na siódmą lokatę w tabeli Premier League - Leicester zbliżyło się do dzisiejszego rywala na pięć punktów. W następnej kolejce Burnley zagra z Watfordem, a Leicester podejmie Newcastle.

Leicester City - Burnley 1:0 (1:0)