LE: Milan rozniósł wiedeńczyków

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  23.11.2017 23:00

AC Milan w meczu piątej kolejki fazy grupowej Europa League pokonał przed własną publicznością Austrię Wiedeń. Mimo że to goście zaczęli strzelanie na Stadio San Siro, to z pełnej puli po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się Czerwono-czarni, którzy zaaplikowali drużynie z miasta nad Dunajem aż pięć goli.

Rossoneri przystępowali do potyczki z ekipą z kraju Mozarta, mając okazję na to, aby zapewnić sobie grę w europejskich pucharach wiosną. Jednakże drużyna ze stolicy Austrii nie zamierzała ułatwiać sprawy teamowi Vincenzo Montelli, chcąc wygrać drugie stracie z rzędu w Lidze Europy po pokonaniu HNK Rijeki.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji mediolańczycy ułożyli sobie grę pod swoje dyktando. Chociaż pierwsi bramkę zdobyli rywale. Wynik rywalizacji otworzył w 22. minucie Christoph Monschein, który wykorzystał podanie od Raphaela Holzhausera i po ograniu Gigiego Donnarummy skierował piłkę do siatki.

Milan do wyrównania doprowadził w 27. minucie. Gola na 1:1 strzelił Ricardo Rodriguez, zdobywając bramkę po strzale z lewej nogi z mniej więcej pięciu metrów. Z kolei w 36. minucie mediolański team na prowadzenie wyprowadził Andre Silva, który został obsłużony bardzo dobrym podaniem od Ricardo Rodrigueza i z bliska pokonał golkipera wiedeńczyków.

Tymczasem trzy minuty przed końcem podstawowego czasu rywalizacji w pierwszej odsłonie bramkę na 3:1 zdobył Patrick Cutrone. Napastnik Rossonerich wykorzystał podanie z boku boiska od Fabio Boriniego i uderzeniem głową nie dał żadnych szans na udaną interwencję Patrickowi Pentzowi.

Po zmianie stron milaniści dołożyli kolejne gole. Najpierw w 70. minucie swoje drugie trafienie w spotkaniu zanotował Andre Silva. Ofensywny piłkarz Milanu przyjęciem piłki na klatkę piersiową zwiódł obrońcę rywali po podaniu Hakana Calhanoglu, a następnie precyzyjnym uderzeniem umieścił futbolówkę obok słupka.

Gdy wydawało się, że rezultat już się nie zmieni, to piątą bramkę dla mediolańczyków zdobył Włoch Cutrone i wygrana ekipy z Półwyspu Apenińskiego stała się faktem. Jednocześnie z dorobkiem 11 "oczek" na koncie milaniści wygrali grupę D i zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca.

Z kolei Austria wciąż ma szansę na grę wiosną w Europa League, ale w ostatniej kolejce musi pokonać AEK Ateny, które dzisiaj zremisowało z Rijeką (2:2).

AC Milan - Austria Wiedeń 5:1 (3:1)
0:1 Monschein 21'
1:1 Ricardo Rodriguez 27'
2:1 Andre Silva 36'
3:1 Cutrone 42'
4:1 Andre Silva 70'
5:1 Cutrone 90+4'