El. LE: Pewna wygrana Torino

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: seriea.pl  |  31.07.2014 20:52
FC Torino praktycznie zapewniło sobie awans do kolejnej rundy kwalifikacji do Ligi Europejskiej. W pierwszym meczu trzeciej rundy podopieczni Giampiero Ventury wysoko 3:0 pokonali na wyjeździe szwedzki IF Brommapojkarna.

Trener włoskiego zespołu desygnował do gry mocną jedenastkę. Od pierwszej minuty wystąpił między innymi reprezentant Polski Kamil Glik.

Mecz od początku toczył się pod dyktando Torino, ale gospodarze długi skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Kluczowy moment meczu miał miejsce w 44. minucie. Wówczas obrońca gospodarzy Segerstrom sfaulował w polu karnym Vivesa. Prowadzący to spotkanie holenderski sędzia podyktował rzut karny i pokazał czerwoną kartkę zawodników szwedzkiej ekipy. Kilka chwil później jedenastkę na gola zamienił Larrondo.

W drugiej połowie, Torino wykorzystało liczebną przewagę i zdobyło dwa kolejne gole. W 53. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Larrondo, który wykorzystał podanie Nocerino, a pięć minut później na 3:0 podwyższył Barreto. W tej sytuacji asystę zanotował Bovo.

W 62. minucie siły obu drużyn się wyrównały, bowiem z boiska za faul w polu karnym usunięty został Vives. Gospodarze stanęli przed szansą zdobycia gola, ale Rexhepi nie zdołał pokonać Padellego. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie.

IF Brommapojkarna - FC Torino 0:3 (0:1)
0:1 Larrondo (k.) 45'
0:2 Larrondo 53'
0:3 Barreto 58'