Wygrana Napoli w cieniu skandalu (video)

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  27.10.2013 14:31
SSC Napoli zwyciężyło w pierwszym niedzielnym pojedynku z FC Torino 2:0. Choć Neapolitańczycy byli lepszą drużyną na boisku przez większość czasu, to oba trafienia Gonzalo Higuaina (fot) padły po niesłusznie podyktowanych  rzutach karnych, co z całą pewnością w dużej mierze ustaliło boiskowe poczynania.

Już w dwunastej minucie w polu karnym z piłką znalazł się Mertens i zakręcił on jak chciał obrońcami z Turynu, którzy, zdaniem sędziego, dopuścili się przewinienia. Co za tym idzie arbiter wskazał na rzut karny i na nic zdały się protesty zawodników Torino. Do piłki podszedł Gonzalo Higauin i mocnym strzałem w okienko dał prowadzenie swojej drużynie.

Nieco później Higuain mógł podwyższyć z gry - jednak jego strzał z ponad 20 metrów pomknął tuż obok słupka. Torino grało nerwowo i zemściło się to na nich w 29 minucie. Futbolówka została nabita na rękę Kamila Glika i Polak nie był w stanie uciec przed nią. Arbiter główny nie gwizdnął przewinienia i gra była kontynuowana. Jednak dodatkowy sędzia za bramką Torino zadecydował, iż gra zostanie cofnięta na 11 metr... Napoli otrzymało drugi niesłusznie podyktowany rzut karny. Po raz kolejny pewnym wykonawcą okazał się Higuain.

Tym samym z prowadzeniem 2:0 na przerwę schodzili gracze gospodarzy. Czy aby jednak zasłużenie? Torino dało o sobie znać tylko w samej końcówce pierwszej połowy, ale bez gola.

W drugiej odsłonie gry dalej grę prowadziło Napoli. W 49 minucie szansę miał Hamisk, po stracie Glika i podaniu Mertensa, ale Słowak przestrzelił. W 64 minucie swoją okazję miało Torino, ale jego zawodnicy nie potrafili zakończyć akcji celnym uderzeniem.

W dalszej części gry przeważało już tylko Napoli. W 70 minucie swoją okazję miał Mertens, który minął kilku zawodników Torino i uderzył na bramkę, ale lepszy okazał się golkiper. Wprowadzony za Higuaina Callejon mógł ustalić wynik meczu na 3:0, ale jego strzał, w systuacji sam na sam, wybronił bramkarz.

W końcówce meczu czerwoną kartkę ujrzał jeszcze Basha, ale nie wpłynęło to już na wynik.

RealistaACM | 27.10.2013 14:34

Ale to Milan tylko ponoć dostaje frajerskie karne...

Zawsze dobrze jest wytykać palcem innych, zamiast patrzeć na siebie.

yves_klein | 27.10.2013 14:39

Nie no przecież Juve też strzela bramki tyko ze spalonych i karnych z ....upy.

Fan_Tulipan | 27.10.2013 14:40

@up
Uderz w stół, a nożyce się odezwą...

Zasłużone zwycięstwo Napoli. Torino niby skrzywdzone decyzjami arbitra ale konkretnej akcji zagrażającej bramce Napoli nie stworzyli w całym meczu.

Brawo Napoli!

wiernyjuve | 27.10.2013 14:40

Jakże to ? Przecież tylko Juventus wygrywa dzięki pomocy sędziów...faktycznie skandal...żenujące jest sędziowanie w Serie A !!!

wiernyjuve | 27.10.2013 14:41

Fan_Tulipan
Z Juve Torino nie oddało żadnego strzału ale przecież Juve miało ustawiony wynik...marne tłumaczenie jak i w naszym przypadku...

insigne | 27.10.2013 14:42

Szkoda że tak wyszło ,bo Napoli miało w tym meczu ogromną przewagę i pewnie wygrałoby bez tych karnych. Druga jedenastka to skandal, 'gwizdnął' go sędzia bramkowy, którym w tym meczu był największy nieudacznik jeśli chodzi o włoskich arbitrów, czyli pan Mazzoleni. Ten pierwszy - cóż, Mertens dodał sporo od siebie, ale moim zdaniem nie była to aż tak skandaliczna decyzja, sędziowie często gwiżdżą coś takiego. Wyszło jak wyszło, są 3 punkty i to jest najważniejsze.

rafal_m | 27.10.2013 14:44

Po takich meczach widzę wyraźnie gdzie De Laurentiis poczynił największe inwestycje przed sezonem :P

rossonero99 | 27.10.2013 14:44

Fan_Tulipan

czyli bramki (prawidłowe) się nie liczą tylko liczy się to kto jest lepszy? jakieś nowe zasady?
nie odbierajcie tego jako atak... nic mnie Napoli i ich sposób wygrywania nie obchodzi ale kiedy Milan ma karnego to czy słuszny czy nie jest płacz że wydrukowany... mam nadzieję że to się skończy bo jak widać sędziowie z Włoch zależnie od dnia prezenty robią różnym drużynom

deshaun | 27.10.2013 14:44

wiernyjuve

hola, hola....to wy wygrywacie ze spalonych, dzieki sedziom, a my, Milan, dzieki karnym od sedziego.

Buhahaha...i pierwsze lepsze tłumaczenie kibica Napoli: "Ale Napoli i tak zasłużenie wygrało". Szkoda, że jak kibice Juve czy Milanu się tak tłumaczyło to do Was to nie docierało.

murarz89 | 27.10.2013 14:47

Napoli prawdopodobnie i tak by ten mecz wygralo ale 2 karne z kapelusza to skandal. ciekawe czy bedzie burza medialna na miare tych dotyczacych Juve, ktoremu tez zdarzylo sie wygrac po prezentach sedziowskich. pewnie nie bo jak juz to wlasnie po Juve sie jezdzi we wloskich mediach a gdy Milan, Napoli czy ktos inny z wielkich dostaje takie prezenty to jest niemal cisza.

wiernyjuve | 27.10.2013 14:47

Karnego chyba ani jednego jeszcze nie mieliśmy ?

ForzaMagicoMila | 27.10.2013 14:48

deshaun

Dokładnie mecz wygrywa się zdobyciem większej ilości bramek niż przeciwnik.Nie chodzi o wrażenia artystyczne to nie łyżwy.Mecz jest wypaczony ponieważ nie padła żadna bramka Napoli zdobyta prawidłowo kto wie co by było może by się 0:0 skończyło

rafal_m | 27.10.2013 14:48

wiernyjuve - Był z Fiorą

Outlander | 27.10.2013 14:50

Każdy w sezonie dostaje takie prezenty.

Poziom sędziowania w lidze włoskiej jest bardzo niski. Często dyktują jakieś bzdurne karne, widzą je tam gdzie nie ma. Zawsze jest multum kontrowersji po meczach weekendowych.

Oglądałem do 50 min, Napoli przeważało ale jakiś świetnych akcji nie było (poza pudłem Insignie).

Szczerze pisząc to Torino, podobnie jak z JUVE grało fatalnie. Zero ładu i składu. Kompletnie nic z siebie nie dali aby chociaż urwać pkt. wiceliderowi. Zasłużone zwycięstwo gospodarzy!

obiektywniak | 27.10.2013 14:50

Wydaje mi się że karny na Mertensie słuszny i Belg był zachaczany inna sprawa czy doszedlby on do wypuszczonej przez siebie piłki. Co do meczu Napoli zdecydowanie lepsze i zasłużone zwycięstwo choć niesmak na pewno pozostanie .

Pogba3330 | 27.10.2013 14:51

Żłosny ten sedzia...

rafal_m | 27.10.2013 14:53

obiektywniak  - to nie obrońca zachaczał Mertensa tylko Mertens zachaczył o obrońce. Tak to wyglądało

Niewinny99 | 27.10.2013 15:03

A Inter nie dość, że karnych nie dostaje, to dyktują ciągle przeciwko nam. Nie płaczcie.

mariusz72max | 27.10.2013 15:41

Wygrana zasłużona gra z wielką przewagą Napoli a co do sędziów brak słow niech z tym coś w końcu zrobią nie moze tak być dyktowanie karnych z kapelusza arbiter powinien być zawieszony  i ukarany nawet jak by nie zostały podyktowane te karne Napoli by wygrało Pozdrawiam kibiców Serie A Forza Napoli Sempre

mariusz72max | 27.10.2013 16:05

Po analizie karne słusznie przyznane

TommyMasta | 27.10.2013 16:06

Standard. Piłka nożna się zmienia, dzisiaj jedna błędna decyzja sędziego potrafi ustawić mecz.

Sędziowie za łatwo dyktują karne, za łatwo dają czerwone kartki.

To jest moje zdanie i nie mówię tu o meczu Napoli Torino.

TommyMasta | 27.10.2013 16:08

Karny to 80% bramka. Powinni je dyktować JEDYNIE gdy jest 100% pewności, że był EWIDENTNY faul, który znacznie przeszkodził przeciwnikowi, a nie gdy był jakiś mały kontakt.